Türkiye'nin tanınmış isimlerinden biri olan Fikret Albayrak, hem inşaat sektöründeki başarılarıyla hem de siyasi kariyeriyle dikkat çekiyor. Akçakoca ilçesinin yetiştirdiği önemli isimlerden biri olan Albayrak'ın hayatı ve başarıları merak konusu. İnşaat mühendisi olarak başladığı kariyerinde önemli projelere imza atan ve siyasette de aktif rol alan Albayrak'ın yaşamı, eğitimi ve kariyeriyle ilgili detayları yakından inceleyelim.

Fikret Albayrak Kimdir?

1966 yılında Düzce'nin Akçakoca ilçesinde doğan Fikret Albayrak, eğitim hayatına bu ilçede başlamıştır. İlk ve orta öğrenimini Akçakoca'da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde inşaat mühendisliği eğitimi almış ve 1987 yılında mezun olmuştur.

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Albayrak, ASKİ ve Atılım İnşaat Ltd. Şirketi'nde şantiye şefi olarak çalışmıştır. Daha sonra 1994 yılında Akçakoca'da kendi şirketi olan Albayrak İnşaat ve Mühendislik Ltd. Şirketi'ni kurmuş ve müteahhitlik-mühendislik hizmetleri sunmuştur.

1995 yılında Akçakoca İnşaat Mühendisleri Odası'nı kurarak başkanlık görevini üstlenen Albayrak, 1999 yılından itibaren aktif siyasetin içinde yer almıştır. Nisan 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Akçakoca Belediye Başkanı seçilmiştir. Ayrıca, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Düzce Akçakoca Belediye Başkan adayı olmuştur.

Fikret Albayrak, halen Kızılay Akçakoca Şubesi'nin ve Akçakoca Kent Konseyi'nin başkanlığını yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Fikret Albayrak'ın inşaat sektöründeki deneyimleri ve siyasi kariyeriyle Türkiye'nin çeşitli alanlarında önemli katkılar sağlamıştır.