Türkiye’de otomobil fiyatları hızla yükseldi. Son yıllarda giderek yükselen fiyatlar, özellikle de 2023 yılında yükseliş hızını ve yükseliş oranlarını artırdı. Yüksek enflasyon, döviz kurlarındaki artışlar ve vergiler ile birlikte beklenmedik seviyelere gelen otomobil fiyatları, araç sahibi olmak isteyenleri alternatif yol arayışına yönlendirdi. Uygun fiyatlar ile sıfır otomobil sahibi olmak isteyenler, markaların sunduğu kampanya ve fırsatları araştırmaya devam ediyor.

Birçok otomobil markası, Ağustos ayında model fiyatlarında zam uygulaması yapmıştı ancak Eylül ayında yine birçok marka zam yapmayarak, fiyatları sabit tutmuştu. Ekim ayının gelişiyle birlikte bu kez de bazı markalar, çeşitli modellerinde fiyat indirimine gitti. Öte yandan indirim fırsatlarının yanı sıra markalar cazip kredi fırsatları da sunmaya başladı. Ekim ayında, sıfır model otomobil sahibi olmak isteyenler için birçok ödeme fırsatı da sunuldu. Bu kapsamda bir fırsat kampanyası da Fiat’tan geldi. İşte detaylar…

FİAT EGEA’DA KREDİ KAMPANYASI

Fiat, Egea modelinde 200.000 TL kredide 12 ay vade ile %2,99 faiz oranını duyurdu. Ekim ayında sıfır km 2023 model yılı Egea modellerinde geçerli olmak üzere sunulan kredi fırsatında hususi kullanımlarda yüzde 3,97 aylık maliyet oranı ve yüzde 59,60 yıllık maliyet oranı sunuluyor.

Hususi kullanım kredilerde 1 defaya mahsus ve peşin olmak üzere, kredi tutarının yüzde 0,5’i (1.000 TL) ve BSMV (kredi tahsis ücretinin yüzde 15’i olmak üzere 159- TL) tutarında kredi tahsis ücreti alınıyor.

FİAT KREDİ KAMPANYASI DETAYLARI

Fiat’ın Egea modelinde sunduğu kredi kampanyasında faiz oranı araç fiyatına göre, kullanılan kredinin koşullarına göre, müşteri profiline göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca kampanya, 24 ay ve üzeri vadelerde geçerli olmuyor ve kampanyada “Marka Kasko” yaptırılması koşulu bulunuyor.

Stoklarla sınırlı olan Fiat kredi kampanyasında Fiat ve Koç Fiat Kredi onayı ile geçerli sunuluyor ve kampanyadan yararlanmak istemeyenlere Koç Fiat kredi kullanımlarında yüzde 4,69 faiz oranı sunuluyor. Söz konusu kampanya 3 Ekim - 2 Kasım 2023 tarihleri arasında sunuluyor.

Kaynak: hava aksu