En egolu burç denildiği zaman akıllara gelen iki burç vardır. Bu burçlar, aslan ve koç burçlarıdır. Aslan burcu için ego olmazsa olmazdır. Aslan burcunun egosu sıradan insanların aksine oldukça yüksektir. Aslan burcu herhangi bir konuda biraz bile iyiyse bununla övünmeyi ve egoist davranışlar içerisine girmeyi çok sever. Bunu ek olarak aslan burcu ilişkilerinde de egoist bir tutum sergileyebilir.

Koç burcunun egosu ise daha çok iş hayatına yöneliktir. Koç burcu için iş hayatında elde edilen en ufak bir başarı bile övünülmesi gereken bir şeydir. Bu yüzden hem koç kadınını hem de koç erkeğini sık sık övünürken yakalayabilirsiniz. Koç burcunun egosu çevresindeki insanların uyarısı doğrultusunda kontrol altına alınabilir.

Boğa Burcu Egoist Mi?

Salınanın aksine boğa burcu ve özellikle de boğa erkeği illallah ettirecek kadar egoisttir. Boğa burcunun egosu konusundaki en kötü şey, boğa burcunun egoist olduğunun farkına bile varmayacak kadar sabit fikirli olmasıdır. Boğa erkeği için dünyadaki en ideal eş ve en ideal arkadaş gibi bütün idealler kendisidir. Boğa erkeğinin egosu en çok da hayatındaki romantik partnerine zarar verir çünkü Boğa erkeği o kadar egoisttir ki haksız olduğuna emin olduğu bir yerde bile özür dilemeyi bilmez. Maalesef ki bu yüzden boğa erkeklerinin büyük bir çoğunluğu ruh eşleri olacak kadınları egoları yüzünden kırarlar ve yıpratırlar.

En Egolu Burç Sıralaması Nasıldır?

En egolu burçların sıralaması en fazladan aza doğru şu şekildedir:

1.    Aslan

2.    Koç

3.    Boğa

4.    Yay

En Egolu Kadın Burcu Hangisidir?

En egolu kadın burcu, yay kadınıdır. Yay kadını maalesef ki çoğu zaman egoları yüzünden gerçekleri göremez ve gereğinden fazla övünür. Yay kadını da tıpkı boğa erkeği gibi vaktinde ve yerinde özür dilemeyi bilmez.

Terazi Kadını Egolu Mu?

Terazi kadını özgüvenlidir ama asla egoist değildir. Terazi kadını için gereksiz egolar yapıp insanları küçümsemek ve özür dilemeyi bilmemek, en itici davranışlardan biridir. Bu yüzden terazi kadını asla egoist davranmaz