Alçakgönüllü burç denildiği zaman akıllara gelen ilk burç, terazi burcudur. Terazi burcu aşırı iyi olduğu konularda bile övünmeyecek kadar alçakgönüllüdür. Terazi burcunun hem kadını hem de erkeği alçakgönüllü olsa da terazi kadınları alçakgönüllülük konusunda bir tık daha öndedir.

Terazi kadınlarının hem romantik hem de arkadaşlık ilişkilerinde dikkat ettikleri şeylerin başında karşısındaki kişinin insanları ezmiyor olması gelir ve bu da alçakgönüllü olmasından kaynaklanır. Örnek olarak terazi kadını ilk buluşmaya çıktığı bir erkeğin hizmet sektöründeki bir kişiye aşağılayıcı bir tavırla yaklaştığını görürse ne kadar etkilenmiş olursa olsun o insanla ikinci buluşmaya çıkmaz. Ancak, bunu bilen bazı kişiler terazi kadınını etkilemek için alçakgönüllüymüş gibi rol yapmaya çalışsa da terazi kadını çok zeki olduğu için bunu anlayarak daha da fazla soğuyacaktır.

Alçakgönüllü burçlar denildiği zaman akıllara gelen bir diğer isim de yengeç burcudur. Yengeç burcu kişiler çok empatik kişiler oldukları için karşısındaki insanı asla ezmezler. Onlar için alçakgönüllü olmak olmazsa olmazdır ve çevrelerindeki iş arkadaşlarına kadar bütün insanların da alçakgönüllü olmasını isterler. Ancak, yengeç kadını alçakgönüllülüğün suiistimal edildiğini fark ederse oldukça agresifleşebilir.

Kova Burcu Alçakgönüllü Mü?

Sanılanın aksine kova burcu da karşısındaki insanların iyi niyetli olduğundan emin ise oldukça alçakgönüllü olabilir. Kova burcu kişilerin büyük bir çoğunluğu iyi enerji aldıkları ortamlarda alçakgönüllü olsalar da alçakgönüllülük konusunda kova erkekleri kadınlardan bir tık daha öndedir. Kova erkekleri, özellikle de iş alanında kendilerinden daha düşük pozisyonlarda çalışan kişilere karşı mütevazi davranarak onları ezici herhangi bir hareket yapmaktan kaçınırlar.

En Mütevazi Burçlar Sıralaması Nasıldır?

En mütevazi burçlar sıralaması en fazladan aza doğru şu şekildedir:

1.    Terazi

2.    Yengeç

3.    Oğlak

4.    Kova

Balık Burcu Alçakgönüllü Mü?

Balık burcunun alçakgönüllü olduğunu söylemek pek de mümkün değildir. Balık burcu, Zodyak kuşağının son burcudur ve bu yüzden en değişken burçtur. Balık burcunun değişkenliği, zaman zaman alçakgönüllülükten uzak hareketler sergilemesine neden olabilir.