Sosyal Medyada ise İngiltere’den geldiği söylenen BOB isimli İngiliz çevreci Aktivis çöp toplayarak, “Burası Türkiye Güzel ülke buraya çöp atmayın çöpünüzü toplayın çöp poşetine atın diyerek serzenişte bulundu. 

- Daha Önce Karaağaç Gölet’inin Hali İçler Acısı Halini Gündeme getirmiştik

Uşak şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Uşak’ın önemli piknik ve olta balıkçılarının uğrak yeri bakımsızlıktan hali içler acısı durumda.

Karaağaç göleti bugünlerde kirli ve bakımsız görüntüsünün içinde şikayetlerin arttığı bir mekan haline bürünmüş durumda. Uşaklı vatandaşların ve yaz aylarında yurtdışından gelen misafirlerin Uşak’ta tercih ettiği ve dinlenme fırsatı buldukları yerlerden olan Uşak Karaağaç Göleti, çöplerle dolu ve terk edilmiş görüntüsüyle vatandaşları karşılıyor.

- Gölet Kirli

Doğa ile iç içe vakit geçirilebilecek bir fırsat sunan Karaağaç Göleti, hiçbir temizlik ve denetimin yapılmadığı gözler önüne serilirken, güvenlik anlamında da bir çalışmanın yapılmaması vaktini orada değerlendirmek isteyenlerin kafasında soru işaretlerine neden oluyor.

Ailelerin rahatça gidebileceği bir ortamın olmayışı vatandaşların tepkisini çekerken, ormanda yapılan mangallardan kalan kalıntıların neden olduğu kirlilik de duyarsızlığı ve bakımsızlığı gözler önüne seriyor.

Yetkili mercilerin yaptığı çalışmaların yetersiz kaldığı her haliyle ortada olduğunu belirten vatandaşlar, Uşak’ın güzide yerlerinden olan Kararağaç Göleti içler acısı haline son verilmesi için bir an önce yetkili ve ilgililerin çalışma başlatması gerektiğini belirterek şikayetlerini dile getirdiler.

Editör: Öyküm Yavuz