Hem hukuki alanda elde ettiği başarılar hem de siyasi kariyeriyle dikkat çeken Olgaç, kentin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. 1982 yılında Siirt'te doğan Olgaç, memleketinin çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve partisinin çeşitli kademelerinde görev alarak siyasi arenada önemli bir yer edindi. Bu süreçte edindiği deneyim ve birikimle Siirt'e hizmet etmeye aday olan Olgaç'ın, kent halkının beklenti ve ihtiyaçlarına duyarlı bir şekilde yaklaşması bekleniyor. Siirtliler, Olgaç'ın liderliğinde şehirlerinin daha da güçleneceğine olan güvenlerini dile getiriyor.

Ekrem Olgaç Kimdir?

AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Ekrem Olgaç, hem hukuki alandaki başarıları hem de siyasi kariyeri ile dikkat çekiyor. Siirt'te doğan Olgaç, eğitimini memleketinde tamamlayarak hukuk alanındaki bilgi ve becerisini Siirt Barosu'nda görev alarak perçinledi. Kendi hukuk ofisini açarak avukatlık kariyerine başlayan Olgaç, aynı zamanda Siirt Barosu'nda Saymanlık ve Baro Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Siyasi kariyerine 2012 yılında Ak Parti Siirt Seçim İşleri Başkanlığı ile adım atan Olgaç, 2018'e kadar Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini üstlendi. Siyasi arenada etkili bir isim haline gelen Olgaç, 2019'da Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevine atanarak partisinin Siirt genelindeki faaliyetlerine liderlik etti.

1982 doğumlu olan Ekrem Olgaç, evli ve sevimli bir kız çocuğu babasıdır. AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Olgaç, hukuki birikimi ve siyasi deneyimiyle Siirt'in sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. Siirtliler, Olgaç'ın liderliğinde kentlerinin daha da güçleneceğine inanıyor.