Ece Pirim, Ankara'da doğup büyüyen, başarılı kariyeri ve çok yönlü yetenekleriyle tanınan bir medya profesyonelidir. Anne tarafı Yugoslavya, baba tarafı ise Polonya kökenli olan Pirim, çocukluk yıllarından itibaren sanata ve spora ilgi duymuş, halk oyunları ve voleybol alanlarında aktif olarak yer almıştır. Eğitim hayatı boyunca kazandığı deneyimler ve aldığı eğitimler sayesinde, mankenlikten televizyon sunuculuğuna, oyunculuktan yazarlığa uzanan geniş bir kariyer yelpazesi oluşturmuştur. Ece Pirim, TRT'de başladığı medya yolculuğunda çeşitli kanallarda sunduğu programlar ve katıldığı uluslararası güzellik yarışmalarında elde ettiği başarılarla adını duyurmuş, Türkiye'nin tanıtımına yaptığı katkılarla da takdir toplamıştır.

Ece Pirim Kimdir?

Ece Pirim, 4 Ağustos'ta Ankara'da doğdu. Anne tarafı Yugoslavya, baba tarafı ise Polonyalıdır. Babası, farklı bir meslekle uğraşmasının yanı sıra TRT Radyo seslendirme sanatçısıydı. Ece Pirim, ortaokul, lise ve üniversite yıllarında halk oyunları ile ilgilendi ve Hacettepe Üniversitesi ile Azerbaycan Kültür Derneklerinde halk oyunları eğitmenliği yaptı. Ayrıca lisanslı voleybolculuk yaptı.

Lise döneminde dikkat çeken fiziği ile çevresinden gelen önerilerle mankenliğe adım atan Ece Pirim, Ankara’da M.E.B.’na bağlı “Tülin Okan Arı” mankenlik ve zarafet okulundan mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümüne başladıktan sonra Ankara Üniversitesi Radyo-TV-İletişim bölümüne geçti ve buradan mezun oldu.

TRT sınavlarını kazanarak sunuculuğa TRT’de başladı. Aynı dönemde mankenlik ve fotomodelliğe de adım atan Pirim, Vizon Show’a seçilerek İstanbul’a yerleşti. Çeşitli güzellik yarışmalarında Miss Globe Türkiye Güzeli, Miss Hawaiian Tropic ve İtalya Miss Bride (Avrupa 3. Güzeli) seçildi.

TRT’nin ardından HBB’de çeşitli programlar hazırlayıp sundu. Sonrasında Kanal 6, ATV, İstanbul TV, Kanaltürk ve Bugün TV’de çalıştı. Kanaltürk’te Sabah Haberleri'ni sundu, Bugün TV’de "Ece ve Riccon’la Beden Dili" adlı programı hazırladı. "Ece’yle Oradan Buradan" ve "Siyasetin Arka Yüzü" TRT Haber’de izleyici karşısına çıktı. Bugün TV’de "Bugünün Sokağı" adlı programı yaptı.

Kendisini geliştirmek için çeşitli seminer ve workshoplara katılan Pirim, kişisel gelişim, yöneticilik, marka olmak, iletişim, etkili konuşma ve haber teknikleri konularında eğitim aldı. Kanaltürk’te gece haber-programı hazırlayıp sundu, ana haber editörlüğü ve spikerliği yaptı. Daha sonra ünlü isimlerle röportajlar hazırladı, program ve sunuculuk alanlarında ödüller aldı. Dışişleri ve Kültür Bakanlıkları ile "Turquie la Belle" grubuyla 3 yıl süren dünya turnesine çıktı ve Türkiye tanıtımına katkılarından ötürü üstün başarı ve hizmet ödülüne layık görüldü.

Dizi ve reklam filmlerinde rol alan Ece Pirim, E.S.E.K ve Tümay Özokur ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ayrıca magazinmatik.com'da köşe yazarlığı ve kadınmedya.com’da kadın sesi olmaya devam etmektedir.

Ece Pirim, 16 Temmuz 2009'da mühendis Benhür Güzeler ile evlendi, ancak 25 Mayıs 2011'de boşandı. 17 Ocak 2014'te mühendis ve iş adamı Adnan Çevikel ile nişanlandı.

Ece Pirim Film ve Dizileri

  • 2013 - Sevgi Taşı (Doktor Handan) (Sinema Filmi)
  • 1989 - Türkmen Düğünü (Haskız) (TV Dizisi)

Ece Pirim Kitapları

  • 2012 - Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı (Birçok (126) yazar ile birlikte)

Ece Pirim, başarılı kariyeri ve kişisel gelişime olan tutkusu ile tanınan bir isim olmayı başarmıştır. Hem televizyon hem de yazarlık kariyerinde önemli işlere imza atarak, adını geniş kitlelere duyurmuştur.

Editör: Haber Merkezi