Son dönemde Türk sinema ve televizyon dünyasının dikkat çeken isimlerinden biri olan Didem Karataş, hem oyunculuk yeteneği hem de sahip olduğu karizmatik duruşuyla izleyicilerin ilgisini çekiyor. İstanbul'da doğan ve kariyerine tiyatro ile başlayan Karataş, sinema ve dizi projelerindeki başarılı performanslarıyla adından söz ettiriyor. Didem Karataş'ın hayatı ve kariyeri merak edilen konular arasında yer alıyor.

Didem Karataş Kimdir?

Didem Karataş, 18 Temmuz 1988 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. İstanbul'da yaşayan ve Türk kökenli olan Karataş, 173 cm boyunda ve 53 kg ağırlığındadır. Oyunculuk kariyerine "Bana Amy de" müzikali ile başlayan Karataş, daha sonra çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde rol almıştır. "Ben İyi Biri Olmadan Önce" filminde Nazlı karakterini, "Ölüme Randevu" sinema filminde Deniz karakterini ve "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" TV dizisinde bir ajanı canlandırmıştır. Ayrıca "Notre Dame Quasimodo" müzikalinde Esmeralda karakterine hayat vermiştir.

İstanbul Halk Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi alan Didem Karataş, aynı zamanda sahne dövüş teknikleri konusunda da eğitim almıştır. Tümay Özokur Oyunculuk Akademisi'nde kamera önü oyunculuk eğitimi de görmüştür. Ayrıca Trevor Nunn'un yönetmenliğinde gerçekleştirilen "Cat's" müzikali atölyesine katılmıştır.