Onur Öksel, Türkiye'nin siyasi sahnesinde adından sıkça söz ettiren bir isim olarak öne çıkıyor. CHP Şişli İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Öksel, siyasete olan katkıları ve yaşadığı olaylarla dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak son dönemde adı çeşitli tartışmalara karışan Onur Öksel'in kimliği ve siyasi geçmişi hakkında merak edilenler bulunuyor. İşte, Onur Öksel'in yaşamı ve siyasi kariyeriyle ilgili detaylar...

Onur Öksel Kimdir?

Onur Öksel, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Doğru Yol Partisi Genel Başkanı olduğu dönemde Beşiktaş Gençlik Kolları Başkanlığı görevine gelmiştir. Bu dönemde gençlik alanında aktif rol alarak siyasi faaliyetlerde bulunmuştur. Öksel, özel kalem müdürü olarak görev yaptığı süreçte, Ak Parti'nin İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile hükümet içerisinde bazı sıkıntılar yaşayan Muammer Keskin arasında köprü olmuştur. Öksel'in bu arabuluculuk görevi, dikkatleri üzerine çekmiş ve kamuoyunda tartışmalara yol açmıştır.

Onur Öksel'in adı, eski Okmeydanı SSK Hastanesi'nin arka tarafında bulunan ve Kent Yol'a ait olan bir alanın kiralanması ile ilgili yaşanan skandal gibi olaylarda da geçmiştir. Bu tarz olaylarda adının geçmesi, siyasi kariyerinde tartışmaları da yanında getirmiştir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerinde yer aldığı belirlenen Onur Öksel'in "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldığı ortaya çıkmıştır. Bu gelişme, kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve Öksel'in siyasi kariyerinde yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemiştir.