- Başkan Özkan Yalım’ı iş diye sıkıştırmayın

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak Belediye Binası önünde partilileri ile buluştu. Genel başkan Özel’i Belediye Başkanı Özkan Yalım, Başkan yardımcıları Belediye Meclis üyeleri karşıladı. Genel Başkan Özgür Özel, Belediye Binası içinde Tarhana Baba’nın hazırladığı tarhana semaverinden tarhana içti. 

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti

 Seçilen Belediye Başkanlarını sıkıştırmayın diye seslenen Özgür Özel:

"Belediyeler iş bulma yeri değildir. Artık belediye Başkanların hizmet edecek, çok borçları var, sizden ricam ona destek çıkın başarısı için yanında olun" dedi.

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti Miting Yaptı 4

Genel Başkan Özel Seçim Otobüsü üzerinden partililerine seslenerek31 Mart öncesi Uşak’a geldiğinde seçimden sonra kutlamak için Uşak’a gelme sözü verdiğini ve bu sözü yerine getirmek için Uşak’a geldiğini söyledi.

Özgür Özel seçim Otobüsü üzerinden toplanan partililerine şöyle seslendi: 

"Sadece sosyal demokratlara değil, muhafazakâr demokratlara, milliyetçi demokratlara, liberal demokratlara, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkes'iyle hangi etnikten olursa olsun Türkiye'nin bütün demokratlarına, Alevi'sine, Sünni'sine herkese bu baba evinin kapısı açıktır.

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti Miting Yaptı 1

Türkiye ittifakı, ikinci yüzyılın ilk seçimlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisini iktidar yapacaktır. O güne kadar arı gibi çalışacağız. Hep birlikte olacağız. Milletvekilimiz, il başkanımız, belediye başkanımız, kadın kolları, gençlik kolları, omuz omuza kol kola çalışacak. Ayrımız yok, gayrımız yok.

Hep birlikte bu partinin başarısı için bu ülkenin selameti için çalışacağız. Hiç şüphe yok. Müzakere de edeceğiz, mücadele de edeceğiz. Çağrıldığımız yere hep birlikte gideceğiz."

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti Miting Yaptı

- Öğretmenlerin arkasında duracağız

Öğretmenlerin atama talepleri konusunu gündemde tutmayı sürdüreceklerini bildiren Özel, bunun için 18 Mayıs'ta saat 13.00'te İstanbul'da Saraçhane Meydanı'nda olacaklarını belirtti.

Özel, "Anayasal hakları geri alacağız. Sokaklardan korkmayacağız. Taksim'i geri alacağız. İstiklal Caddesi'ni geri alacağız. Kızılay'ı geri alacağız. Gösteri hakkını, protesto hakkını, toplanma hakkını geri alacağız." değerlendirmesini yaptı.

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti Miting Yaptı 2

Emekli maaşlarına değinen Özel, "Cumhurbaşkanı'mızla da konuşurken söyledim, Devlet Bey'e de söyledim. Görüştüğüm bütün siyasilere söylüyorum. Bu işin siyaseti yok kardeşim. El ele vereceğiz, emeklinin maaşını önce asgari ücrete çıkaracağız." diye konuştu.

- Tüm Emeklileri Tandoğan Meydanına Bekliyorum

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, herkesi 26 Mayıs Pazar günü Ankara Tandoğan'da düzenlenecek Büyük Emekli Mitingi'ne davet ettiklerini hatırlatarak, "Kim hak arıyorsa yanında olacağız. Gün gelecek emeklilerle gün gelecek öğretmenlerle gün gelecek çiftçilerle gün gelecek esnafla gün gelecek vergide adalet mitinginde meydanlarda hep beraber olacağız." görüşünü aktardı.

Özgür Özel Uşak Tarhanası Içti Miting Yaptı 3

Özgür Özel konuşmasının ardından Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın makamına çıkarak burada kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Özel daha sonra karayolu ile Ankara’ya döndü.

Editör: Öyküm Yavuz