Türk dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Hakan Boyav, sanat kariyerindeki başarılarıyla dikkat çekiyor. Ödemiş, İzmir'de 10 Ocak 1964 tarihinde doğmuştur. Eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde devam etmiş ve tiyatro alanında profesyonel bir kariyer yapmıştır. Başta Diyarbakır, Antalya ve Ankara Devlet Tiyatroları olmak üzere çeşitli tiyatro topluluklarında görev almıştır. Ayrıca karikatürist olarak da tanınan Hakan Boyav, çeşitli ödüller kazanmıştır.

Avukat Emrah Kozay Kimdir?

Adana Barosu'na kayıtlı olan Avukat Emrah Kozay, Türk siyasetine ve hukuk camiasına önemli katkılarda bulunmuştur. 1982 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğmuş, Anafartalar Lisesi'nde lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde almıştır. 2012 yılından beri Adana Barosu'nda avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda CHP'de aktif siyaset yapmış, çeşitli görevlerde bulunmuş ve parti ilkeleri doğrultusunda çalışmalar yürütmüştür.

CHP'de aktif siyasete atılan Av. Emrah Kozay, genç yaşta siyaset arenasında önemli görevler üstlenmiştir. 2008 yılında 26 yaşında CHP'de aktif siyasete başlamış ve partinin çeşitli kademesinde görev almıştır. İl ve ilçe delegeliği, seçim kurulu üyeliği gibi görevlerin yanı sıra CHP Adana İl Başkan Yardımcılığı ve CHP Hukuk Danışma Kurulu Başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda bulunmuştur. 2018 yılında CHP Adana İl Başkanı olarak atanmış ve 2019 yerel seçimlerinde partisinin büyük başarısında önemli rol oynamıştır.

Av. Emrah Kozay, 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin Çukurova Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmiştir. Genç yaşına rağmen siyasi kariyerinde önemli bir ivme yakalayan Kozay, parti ilkeleri doğrultusunda halkın temsilcisi olarak görev yapmaya hazırlanmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak yer alan ve sorumlu bir vatandaşlık anlayışıyla hareket eden Kozay, evli ve iki çocuk babasıdır.