Canan Karatay’ın açıklamaları her zaman olay yaratıyor. Karatay, verdiği tavsiyelerle insanların sağlıklarını korumasına katkıda bulunuyor. Ünlü bilim insanı zaman zaman güzellik konusunda tavsiyeler de verir. Karatay, özellikle daha genç ve fit görünmek için tavsiyeler sunuyor. Karatay, bu kez bir besinin 10 yaş gençleştirme sağladığını belirtti. Bu besin sayesinde 40’lı, 50’li yaşlarındaki kişiler, daha genç bir görünüme kolayca kavuşur.

Karatay, 10 yaş gençleşme için kiviyi öneriyor. Kiviyi düzenli olarak tüketen kişilerin cilt güzelliği artıyor. Böylece kişiler kendilerini daha iyi hissediyor.

KİVİ, 10 YAŞ GENÇLEŞTİRİYOR

Canan Karatay, kivinin 10 yaş gençleştirme etkisi sunduğunu açıkladı. Karatay, kivinin sabahtan akşama kadar tüketilmesini önerdi. Ünlü bilim insanı, kivinin hücre sayısını artırıcı etki sunduğunu da belirtti.

Kivi, Karadeniz Bölgesi’nde yaygın şekilde yetiştirilir. Kivide vücut sağlığı açısından faydalı vitamin ve mineraller bulunur. Ekşi ve tatlı bir yapısı bulunan kivi, ilk toplandığında ekşi bir tada sahiptir. Olgunlaşmış olanlar daha tatlıdır.

SOĞUK ALGINLIĞINA KARŞI FAYDALIDIR

Kivinin içerisinde bulunan C vitamini, soğuk algınlığının giderilmesi açısından faydalıdır. Bunun yanı sıra bağışıklığı güçlendirici etki de yapar. İçerisinde bulunan yüksek lif sayesinde bağırsaklar, düzenli olarak çalışır. Kabızlığın önlenmesi açısından faydalıdır. Kivinin diğer faydaları şu şekilde sıralanabilir:

- Huzursuz bağırsak sendromunun giderilmesinde etkilidir.

- Hasar alan hücrelerin onarılmasına yardımcı olur.

- Cildin daha diri görünmesini sağlar.

- Yaşlanmaya yol açan hücreleri devre dışı bırakarak, hücre yenilenmesini hızlandırır.

- Ciltte oluşan kırışıklık ve sarkmaların engellenmesi açısından faydalıdır.

- Göz çevresinde oluşan morluk ve halkaların giderilmesinde etkilidir.

- Saçların daha parlak ve canlı bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur.

- Saç köklerinin sağlıklı şekilde beslenmesi açısından faydalıdır.

- Kötü kolesterol seviyesinin azaltılması anlamında fayda sağlar.