Türk siyaset sahnesinin deneyimli isimlerinden biri olan Bekir Ödemiş, Ürgüp'te başladığı siyasi ve idari kariyeriyle Türkiye'nin çeşitli görevlerinde önemli sorumluluklar üstlenmiş bir liderdir. 9 Temmuz 1959 tarihinde Ürgüp'te doğan Ödemiş, eğitim hayatına jeoloji mühendisi olarak başlamış ve ardından kamu yönetimi uzmanlığıyla kariyerine yeni bir boyut kazandırmıştır. Ürgüp Belediye Başkanlığı görevini iki dönem boyunca başarıyla yürüten ve şehrine önemli projeler kazandıran Ödemiş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Akademik ve profesyonel başarıları yanı sıra siyasi kariyerindeki önemli dönemeçlerle bilinen Bekir Ödemiş, evli ve bir çocuk babası olarak Türk siyasetine uzun yıllar hizmet etmektedir. Bu makalede, Ödemiş'in hayatına dair önemli detayları ve siyasi kariyerindeki çeşitli başarıları daha yakından inceleyeceğiz.

Bekir Ödemiş Kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki eğitimini tamamlayan Ödemiş, 1995 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde master eğitimini tamamlayarak kamu yönetimi uzmanı olma unvanını elde etti. İETT ve çeşitli projelerde mühendislik ve şantiye şefliği gibi görevlerde bulunarak akademik ve profesyonel kariyerine yön verdi.

Belediyecilikte Başarı ve Liderlik

Bekir Ödemiş, siyasi kariyerine CHP Eminönü ilçe gençlik kolu yönetim kurulu üyeliği ve 2. başkanlığı ile adım attı. Ardından iki dönem Ürgüp Belediye Başkanlığı görevini üstlenerek şehrin idari lideri oldu. Belediye Başkanlığı döneminde Ürgüp'e kazandırdığı projeler ve hizmetlerle dikkat çeken Ödemiş, halkın takdirini kazandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı

2019 itibarıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı görevini üstlenen Bekir Ödemiş, bu göreviyle şehrin kültürel mirasının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Özel ve Siyasi Hayatındaki Dönemeçler

Evli ve bir çocuk babası olan Bekir Ödemiş, siyasi kariyerinde CHP Eminönü ilçe gençlik kolu yönetim kurulu üyeliği ve 2. başkanlığı, SHP yerel yönetimler ve komisyon üyelikleri gibi önemli görevlerde bulunmuştur. DSP'den Çankaya Belediye Başkan adaylığı da dâhil olmak üzere siyasi hayatındaki dönemeçlerle bilinen Ödemiş, Türk siyasetine uzun yıllar hizmet etmeye devam etmektedir.