1957 yılında Fethiye'de doğan Saatçi, eğitim hayatını tamamladıktan sonra toplu konut projelerinden belediye başkanlığına uzanan birçok önemli görevde bulunmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında Fethiye Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Saatçi, daha sonraki dönemlerde Demokrat Parti ve İyi Parti gibi siyasi yapılarla da ilişkiler kurmuş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık da üstlenmiştir.

Behçet Saatçi Kimdir?

Behçet Saatçi, 1957 yılında Fethiye'de dünyaya geldi. İlkokuldan başlayarak eğitim hayatını Fethiye'de tamamladı. Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğrenim gördü.

Siyasi Kariyeri

1987 ile 1999 yılları arasında Fethiye'de toplu konut projeleri üzerinde çalışan Saatçi, 1999 Yerel Seçimleri'nde MHP'den Fethiye Belediye Başkanı olarak seçildi. Bu görevi 2004 ve 2009 seçimlerinde de sürdürdü. Ancak 2013 yılında MHP'den ihraç edildi ve ardından Demokrat Parti'ye katıldı. 2014 seçimlerinde Fethiye Belediye Başkanlığı'na tekrar seçilen Saatçi, 2018'de İyi Parti'ye katıldı. 2019'da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu.

Behçet Saatçi, evli ve iki çocuk babasıdır. Aile yaşantısıyla siyasi kariyerini birleştiren Saatçi, Fethiyespor'un Onursal Başkanlığı'nı da üstlenmiştir.

Behçet Saatçi'nin zengin siyasi geçmişi ve Fethiye'ye olan katkıları, onu bölgesinde sevilen ve tanınan bir lider yapmıştır. Kendisine duyulan güven, uzun yıllar boyunca siyaset sahnesinde etkili bir rol oynamasına olanak tanımıştır.