Yumaklı, 13. başvuru dönemi içinde gerçekleşen son çağrıda, 282 proje için toplamda 768 milyon lira hibe desteği sağlanacağını duyurdu.

Bakan Yumaklı'nın yaptığı videolu açıklamada ve sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarda, kırsal kalkınma desteklerine ilişkin detaylar paylaşıldı. Yumaklı, "Kırsala yeni yatırımlar kazandırmaya ve istihdam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. IPARD-II programının son çağrısı kapsamında hayvancılık ve gıda sektörlerine yönelik desteklerimizi arttırarak 282 projeye toplamda 768 milyon lira hibe desteği sağlıyoruz. Proje süreçleri tamamlandığında ülkemize 1,4 milyar liralık yatırım kazandırılmış olacak." şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

ciftci-usakolay-1

Ayrıca, Bakan Yumaklı, IPARD-III ilanının da yakında açıklanacağını belirterek, bu programın diğerlerinden farkının ülke genelinde 81 ilde uygulanacak olması üzerinde durdu.

Bakan Yumaklı, açıklamalarının sonunda söz konusu desteklerin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Bu kapsamlı desteklerle birlikte, tarım ve hayvancılık sektörlerine önemli bir canlılık kazandırılması ve istihdam alanlarının genişletilmesi hedefleniyor