Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, önemli bir proje olan Çarşı Uşak Projesi'nde Kasım ayını işaret etti. Projenin, Çarşamba Pazarı, ayakkabıcılar çarşısı ve eski garajı kapsayan yaklaşık 40 bin metrekarelik alanda gerçekleştirileceği açıklandı. Başkan Çakın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Kasım ayı içerisinde Uşak'ı ziyaret ederek projenin detaylarını kamuoyuna açıklayacağını belirtti. Ayrıca, projede yeşil alan miktarının artırıldığı ve projenin etaplar halinde gerçekleştirileceği bilgisine de yer verildi.

Çarşı Uşak Projesi, kent merkezinde yer alan ancak yıpranmış ve güvensiz bir görüntüye sahip olan Çarşamba Pazarı, ayakkabıcılar çarşısı ve eski garaj bölgelerinin dönüşümünü içeriyor. Projenin başlangıcı, daha önceki büyük deprem felaketi nedeniyle aksayan bir süreçten sonra tekrar başlamış durumda.

Başkan Çakın, projenin revize edildiğini ve özellikle vatandaşların beklentilerine uygun hale getirildiğini ifade etti. Projede hak sahipleri ile muvafakat belgesinin imzalanması için Kasım ayı içerisinde görüşmelere başlanacağı belirtildi. Projenin 3 aşamada gerçekleştirileceği açıklandı.

    1. Etap: Mevcut Çarşamba Pazarı ve eski garajın bir kısmında yeni kapalı pazaryeri, otopark, dükkan ve ofisler inşa edilecek.
    1. Etap: Mevcut eski garajın kalan kısmında dükkan ve ofisler inşa edilecek.
    1. Etap: Mevcut ayakkabıcılar çarşısında dükkan ve ofisler inşa edilecek.

Proje, yeşil ve sosyal alanların artırıldığı bir revizyon ile daha çekici hale getirilmiş durumda. Detaylar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Kasım ayındaki ziyaretinde vatandaşlarla paylaşılacak.

Projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese Başkan Çakın teşekkürlerini iletti. Bu proje kapsamında daha önce Çarşamba Pazarı'nın yeni belediye binasının yanına taşındığı bilgisi paylaşılarak, ayakkabıcı esnafınında pazar yerinin yan tarafına taşınacağı bildirildi.

Kaynak: Öyküm Yavuz