2 haftayı aşkın süre önce başlayan ve günden güne de şiddetlenen İsrail- Hamas çatışmaları, binlerce Gazzeli sivilin hayatını kaybetmesine yol açtı. Çocuk, yaşlı, hasta demeden Gazze halkına zulmeden, hastane bombalayan ve diğer hastaneleri de tehdit eden İsrail ordusu dünyanın gözü önünde savaş suçu işlemeye devam ederken vicdan sahibi milyonlar ayağa kalktı.

Ülkemiz vatandaşları tarafından da lanet edilen İsrail saldırılarının ne zaman sona ereceği bilinmezken Manisalı bir gencin bölgeye gitmek üzere yola çıktığı ancak günlerdir kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. Şehrin Saruhanlı ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki oğulları Engin Arslan’ın bulunmasını isteyen aile, yetkililere seslendi.

11 GÜNÜ GEÇTİ

Gazze’de yaşanan katliama dayanamayarak yaşadığı Manisa Saruhanlı’dan 11 Ekim Çarşamba günü ayrılan Engin Arslan, Gazze’ye gitmek üzere yola çıktı. Çocuklarının, tüm ısrarlarına rağmen yolundan dönmediğini belirten Arslan ailesi, Uşak, Konya ve Hatay üzerinden Suriye sınırını geçtiğini bildiklerini ifade etti. Sınırdaki duvarı atlayarak geçen Arslan’ın yakınlarda bulunan bir camide dinleneceğini sonrasında ise yola devam edeceğini mesaj yolu ile ablasına bildirdiğini ifade eden aile üyeleri, o günden bu yana oğullarından haber alamadıklarını belirtti.

ACILI AİLE YARDIM İSTEDİ

Çocuklarının kafasına koyduğunu yapan bir karaktere sahip olduğunu ifade eden Arslan ailesi, yetkililere seslendi. Oğlunun bulunmasını isteyen anne Sultan Arslan, yaşadıklarını anlattı. Arslan’ın salı akşamı işten geldikten sonra arkadaşına gitmek üzere eşyalarını topladığını belirten anne, oğlunun çok fazla eşya hazırladığı için de kendisini şüphelendirdiğini belirtti. “Ben ısrar edince ‘Gazze’ye savaşa gidiyorum’ dedi” diyen anne, ne yaptıysa sözünü geçiremediğini ve oğlunun sabah saat 10:30’da evden ayrıldığını ifade etti.

Arslan’ın son mesajının sınırı geçtikten sonra ablasına attığı mesaj olduğunu belirten anne Sultan Arslan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “En azından soluğunu duysam, yaşadığını bilsem o da yeter. Nereye gitsek bir haber yok. Dinine çok düşkün bir çocuktu. Namaz kılardır. Gazze’de yaşanan haksızlıklara tahammül edemedi. ‘Ben gideceğim anne, burada yaşamak istemiyorum. Onları gördükçe dayanamıyorum, uyuyamıyorum’ dedi.”

Oğlunun “Şehit olabilirim olmazsam da dönmeyebilirim” dediğini belirten Sultan Hanım, Arslan’ın bulunmasını ve sonrasında dönmek istemezse de ona engel olmayacağını ifade etti. Sultan Arslan, tek isteğinin oğlunun yaşadığını öğrenmek olduğunu da ekledi.

Kaynak: Öyküm Yavuz