Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda öğrencilere yönelik vaatlerinde, vergisiz cep telefonu ve bilgisayar açıklamalarında bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme gelen ve asılsız iddiaların da yer aldığı konuyla ilgili bakanlıktan gelen açıklama sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan da bir açıklamada bulunmuştu. Gündemde yer alan konuya ilişkin bu kez de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan bir açıklama geldi. Kacır, en kısa sürede düzenlemenin hayata geçirileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Erdoğan’ın öğrencilere yönelik dile getirdiği vaatleri arasında, öğrenciye vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışı vaadi de yer almıştı. Bununla birlikte hangi cep telefonu modellerinin vergisiz şekilde satılacağı merak konusu olurken, konuya ilişkin son dönemlerde peş peşe açıklamalar geldi. Bakan Kacır, Rusya ile olan sanayi alanındaki işbirliklerine değindiği açıklamasında ayrıca vergisiz cep telefonu satışına ilişkin olarak da açıklamada bulundu. İşte detaylar…

BİR SONRAKİ TOPLANTIDA ELE ALINACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere vergisiz cep telefonu satışına ilişkin olarak geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklamada bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerine bir kereye mahsus olmak üzere planlanan vergisiz telefon ve bilgisayar satışı konusunun, bir sonraki Kabine Toplantısında ele alınacağını dile getirdi. Erdoğan’ın açıklaması sonrasında konuya ilişkin bir açıklama da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan geldi.

BAKAN KACIR’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Bakan Kacır, Rusya ile olan sanayi alanındaki işbirliklerine değindiği açıklamalarında ayrıca vergisiz telefon satışlarına ilişkin de konuştu. Dünkü Kabine Toplantısı sonrasında Kacır, kendisine yöneltilen “Gençlere yönelik telefon konusunda gelişme bekliyor muyuz?” sorusuna verdiği yanıtta, “Yani bazı değerlendirmeler yapılıyor. Tamamlandığında açıklanacak. Çok kısa zaman içinde yapılır diye tahmin ediyorum” yanıtını verdi.

“SÖZLERİMİZİ ADIM ADIM TUTMAK GİBİ GAYEMİZ VAR”

Bakan Kacır ayrıca açıklamasının devamında ise “Türkiye genç bir ülke, yaş ortalamamız 33. Çok genç bir nüfusumuz var. Örgün eğitimde üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz birtakım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var” dedi.