İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevine atanmasıyla dikkatleri üzerine çeken Akif Sarper Önder, son günlerin en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Ancak kısa bir süre sonra istifasıyla gündeme bomba gibi düşen Önder'in hayatı ve siyasi kariyeri merak konusu oldu. İşte, Akif Sarper Önder'in kimliği ve istifa sebepleriyle ilgili detaylar...

Akif Sarper Önder Kimdir?

Akif Sarper Önder, İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevinde bulunan bir siyasetçidir. Önder, İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında yaşanan tartışmalar sonucunda Yener Yıldırım'ın görevden alınmasının ardından bu göreve gelmiştir. 14 Şubat 2024 tarihinde İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında yaşanan olayların ardından Akif Sarper Önder, Ankara İl Başkanlığı görevine atanmıştır. Ancak kısa bir süre sonra, 23 Nisan 2024 tarihinde görevinden istifa ettiğini açıklamıştır.

Akif Sarper Önder'in görevinden istifa etmesine dair net bir açıklama yapılmamıştır. Ancak bazı kaynaklar, Önder'in adının Ayhan Bora Kaplan dosyasında geçtiğini belirtmiştir. Akif Sarper Önder'in İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı görevinden istifa etmesi, siyaset gündemine bomba gibi düşmüştür. Önder'in istifasıyla ilgili detaylar ve gelecekteki siyasi kariyeri merakla beklenmektedir.

Editör: Haber Merkezi