Küresel piyasalarda petrol fiyatları bir süredir düşüşte. Brent petrol ve ham petrol varil fiyatlarında bir düşüş daha yaşandı. Bir süre önce 100 dolar seviyesine doğru ilerleyen Brent petrol varil fiyatı, 90 dolar seviyesine kadar geriledi. ABD doları küresel piyasalarda güç kazanırken, ekonomide gelen kötü sinyaller ile birlikte Brent petrol fiyatında yaşanan düşüş, yurtiçi piyasalarda döviz kurlarındaki hareketlilik ile birlikte benzin fiyatına indirim olarak yansıdı.

Brent petrol varil fiyatında önceki haftalarda görülen yükselişler, bu hafta durağan bir seyre girdi ve dengeli ilerleyen Brent petrol fiyatı bu hafta düşüşe geçti. Hafta ortasında petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüş ile birlikte ham petrol %5,6 değer kaybetti ve bu da Eylül 2022’den bu yana bir günde yaşanan en büyük düşüş olarak kaydedildi. Brent petrol fiyatı da %5,6 oranda düşüşle varil başına 86 dolardan işlem gördü. Piyasalarda yaşanan bu hareketlilik ile birlikte litresi 40 liraya dayanan benzinin fiyatı bugün itibariyle düştü. 5 Ekim Perşembe akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar…

BENZİN LİTRE FİYATINDA İNDİRİM

Geçtiğimiz Eylül ayında, peş peşe zamlarla karşılaşan akaryakıt fiyatlarında bir indirim uygulanmıştı. Eylül ayında benzin litre fiyatı için 1,94 lira indirim uygulandı ve fiyatlar bu aşamadan sonra bir kez daha geri çekildi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzin litre fiyatında 2,11 liralık daha indirim uygulandı. Gelen bu indirim sonrasında illere göre akaryakıt fiyatları da belli oldu. 5 Ekim Perşembe akaryakıt fiyatları ne kadar?

5 EKİM PERŞEMBE UŞAK, İZMİR, ANKARA, İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Uşak'ta;

●      Benzin 35,53 TL

●      Motorin (Mazot) 41,08 TL

●      LPG (Otogaz) 18,22 TL

İstanbul’da;

●      Benzin 36,66 TL

●      Motorin (Mazot) 40,08 TL

●      LPG (Otogaz) 18,60 TL

Ankara’da;

●      Benzin 37,26 TL

●      Motorin (Mazot) 40,68 TL

●      LPG (Otogaz) 18,50 TL

İzmir’de;

●      Benzin 37,36 TL

●      Motorin (Mazot) 40,80 TL

●      LPG (Otogaz) 18,20 TL