Eyüp Eroğlu, siyaset ve hukuk alanındaki deneyimleriyle dikkat çekiyor. Tokat'ın kalkınması ve halkın beklentilerine uygun projeleriyle öne çıkan Eroğlu, daha önce serbest avukatlık, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlenerek şehrine hizmet etti. Peki, Tokat'ın lideri Eyüp Eroğlu kimdir? İşte, Eyüp Eroğlu'nun hayatına dair merak edilen detaylar ve seçim öncesi hedefleri.

Eyüp Eroğlu Kimdir?

Eyüp Eroğlu, 1977 yılında Tokat'ta dünyaya geldi. İlköğrenimini Tokat Cumhuriyet İlkokulu'nda tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Tokat İmam Hatip Lisesi'nde aldı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans öğrenimine başlayan Eroğlu, 1999 yılında hukuk eğitimini tamamladı. 2001-2014 yılları arasında Tokat'ta serbest avukatlık yaparak tanındı.

Sivil Toplum Kuruluşlarındaki Görevleri

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenen Eroğlu, Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Kızılay Şube yönetim kurulu üyeliği, Elden Ele Derneği Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu. Ayrıca, Tokat Barosu'nda CMK Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

Siyasi Kariyeri

Siyasi kariyerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle başlayan Eroğlu, 2010 yılında Ak Parti Tokat İl Başkanlığı görevine getirildi. Bu görevini 2014 Yerel Seçimleri'ne kadar sürdüren Eroğlu, 2014'te Ak Parti'den Tokat Belediye Başkanı olarak seçildi. 2019 Yerel Seçimleri'nde ise yeniden AK Parti'den Tokat Belediye Başkanı olarak seçilen Eroğlu, halen bu görevi sürdürmektedir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Eyüp Eroğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. Aile hayatına önem veren Eroğlu, bu değerleri siyasetteki hizmet anlayışına da yansıtmaktadır.

Eyüp Eroğlu, şehrine olan bağlılığı, deneyimleri ve başarılı çalışmalarıyla AK Parti'nin Tokat Belediye Başkan adayı olarak, şehir sakinlerinin güvenini kazanmış bir isim olarak seçimlere katılacak.