Türkiye'nin siyasi arenasında güçlü bir isim olarak tanınan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, hem siyasetteki deneyimi hem de toplumsal hizmetlerdeki başarısıyla dikkat çekiyor. Elazığ'ın Maden ilçesinde doğan ve siyasi kariyerine doğduğu topraklarda başlayan Açıkkapı, görev aldığı pozisyonlarda önemli hizmetlere imza atmıştır. İşte, Ejder Açıkkapı'nın hayatı ve siyasi kariyerinin detayları...

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı Kimdir?

Ejder Açıkkapı, 1968 yılında Elazığ'ın Maden ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Maden'de tamamladıktan sonra lise eğitimini Elazığ'da aldı. Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Ayrıca yüksek lisansını Fırat Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Anabilim Dalı'nda tamamladı.

Öğretmenlik ve köşe yazarlığıyla başlayan meslek hayatında, siyasete adım atan Açıkkapı, AK Parti Elazığ İl Teşkilatı'nda Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, AK Parti Elazığ İl Başkanlığı ve Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği gibi önemli görevlerde bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 26. Dönem Elazığ Milletvekili olarak görev yapan Açıkkapı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda üye olarak çalıştı. Ayrıca AK PARTİ Grup Yönetim Kurulu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

Evli ve beş çocuk babası olan Açıkkapı, ailesine büyük önem vermektedir. İngilizce ve Arapça dillerini orta düzeyde bilmektedir. Ejder Açıkkapı, siyasi kariyeri boyunca Elazığ ve Türkiye genelinde önemli çalışmalara imza atmış ve halkın güvenini kazanmıştır.

Editör: Haber Merkezi