Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen İzmir'deki ilçe belediye başkan aday tanıtım toplantısında, 30 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Bu kapsamda, Ak Parti'nin Bayraklı ilçesi için belirlediği belediye başkan adayı olarak Bilal Kırkpınar ismi duyuruldu. Peki, Ak Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar kimdir? Nereli ve ne iş yapıyor?

Bilal Kırkpınar Kimdir?

12 Kasım 1983 tarihinde Erzurum'da doğan Bilal Kırkpınar, eğitim hayatına Pamukkale Üniversitesi İktisat bölümünde başlamış ve buradan mezun olmuştur. ABD'nin San Diego State Üniversitesi'nde ekonomi ve iş üzerine eğitim almıştır.

Bilal Kırkpınar, siyasi kariyerine 2006 yılında AK Parti Gençlik Kolları'nda adım atmıştır. Nisan 2011 ile Mart 2015 tarihleri arasında İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Aynı zamanda gıda ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Kırkpınar, İzmir Erzurum Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. İzmir Uyuşturucuyla Mücadele Platformu İcra Kurulu Başkanlığı'nı üstlenmiştir.

Evli olan Bilal Kırkpınar, Ak Parti'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı olarak ilçede hizmet vermeye hazırlanmaktadır.