1972 yılında Osmaniye'de doğan Yücel, eğitim hayatını Yıldız Teknik Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra New York ve California'da işletme ve pazarlama üzerine master yapmıştır. Çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapan ve birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol alan Yücel, 2019 yılından beri İZDOĞA AŞ Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 2023 seçimlerinde İYİ Parti'den İstanbul Milletvekili seçilerek siyasi kariyerine de adım atan Ahmet Ersagun Yücel, çok yönlü başarılarıyla dikkat çekmektedir.

Ahmet Ersagun Yücel Kimdir?

Kariyerinde çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik görevleri üstlenmiş olan Yücel, eğitim ve sivil toplum alanlarında da aktif rol almaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Serigrafi bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Ahmet Ersagun Yücel, New York Üniversitesi'nde reklam ve pazarlama üzerine, California Newport Üniversitesi'nde ise işletme ve pazarlama üzerine master eğitimi almıştır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli firmalarda yöneticilik yapmış, Rifle Jeans ve Calvin Klein gibi tanınmış tekstil firmalarında yönetici pozisyonlarında bulunmuştur.

Ahmet Ersagun Yücel, havacılık sektöründe TAV Havalimanı Holding A.Ş.'de genel sekreterlik, yönetim kurulu üyelikleri ve icra kurulu üyelikleri gibi önemli pozisyonlarda görev almıştır. Bu görevlerinde sektörde önemli katkılarda bulunmuştur. Yücel, Yaşam ve Eğitim Vakfının Kurucu Yönetim Kurulu Başkanıdır. İstanbul Adli Birimler Eğitim ve Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Orta ve Doğu Avrupa Kalkınma Birliği Kurucu/Mütevelli Heyet Üyesi, Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi, Adana Kültür ve Dayanışma Derneği Üyesi, Osmaniyeliler Derneği Üyesi ve Çukurova Fikir Platformu Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif bir şekilde topluma hizmet etmektedir.

2019 yılından itibaren İZDOĞA AŞ Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Yücel, burada da yönetim becerilerini ve liderlik vasıflarını başarıyla sergilemiştir. Ahmet Ersagun Yücel, 2017 yılında İYİ Parti'de Kurucu Üye, Genel İstişare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olarak siyasi kariyerine başlamıştır. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde İYİ Parti'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. Ahmet Ersagun Yücel, eğitim, iş dünyası, sivil toplum ve siyaset alanlarında aktif rol oynayan çok yönlü bir liderdir. Kariyerinde edindiği deneyimler ve üstlendiği görevlerle, topluma ve ülkesine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Editör: Haber Merkezi