61 yaşındaki eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, uzun yıllardır çeşitli televizyon programlarında futbol yorumcusu olarak yer alıyor. Milyonların tanıdığı bir isim haline gelen ve zaman zaman futbol yorumculuğunun yanı sıra değindiği farklı konularla dikkat çeken Ahmet Çakar’ın, aylık kazancı ortaya çıktı. Asıl mesleği hekimlik olan Ahmet Çakar, renkli kişiliği ve zaman zaman dile getirdiği sıra dışı ve sert yorumlarla biliniyor.

Futbol hakemliğini bıraktıktan sonra futbol yorumcusu olarak kariyerini sürdüren Ahmet Çakar, 2001 yılında Telegol programıyla yorumculuk kariyerine adım attı. 2007-2009 yılları arasında farklı programlarda görev alan Çakar, 2011 yılında Beyaz Futbol programında ekranlarda boy göstermeye başladı. 2011 yılından bu yana Beyaz Futbol ekibinde yer alan Ahmet Çakar’ın aylık kazancı ortaya çıktı. Sinan Engin, katıldığı bir programda Ahmet Çakar’ın kazancını açıkladı. İşte detaylar…

SİNAN ENGİN, AHMET ÇAKAR’IN AYLIK KAZANCINI AÇIKLADI

Beyaz TV ekranlarında izleyici karşısına çıkan ve özellikle futbol severlerin takip ettiği Beyaz Futbol programı uzun yıllardır ekranlara geliyor. Programda Ertem Şener, Sinan Engin, Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz isimleri yer alıyor. Sevilen programda yer alan Sinan Engin, geçtiğimiz gün Serhat Ulueren’in kanalına konuk oldu. Engin burada, Ahmet Çakar’ın aylık kazancını açıkladı.

Serhat Ulueren’in programında konuşan Sinan Engin, arkadaşı Ahmet Çakar’ın kazandığı aylık parayı açıkça dile getirdi. Sinan Engin açıklamasında, “Hocanın gerçekten çok parası var. Ayda 500 bin TL kanaldan para alıyor, alkol kullanmıyor, çok para harcamıyor” sözlerini dile getirdi. Bu açıklama ile birlikte Ahmet Çakar’ın aylık 500 bin TL kazandığı ortaya çıktı.

AHMET ÇAKAR KİMDİR?

3 Ağustos 1962’de İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Çakar, 1980’de İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra babasının mesleğini sürdürmek için İstanbul Tıp Fakültesi’ne kaydoldu. Fakülteden mezun olduktan sonra hekim olarak göreve başlayan Çakar, 1993 yılında Arzu Ersoy ile evlendi. 1998 yılında hekimliği de bırakan Çakar, 2004 yılında hekimlik yaptığı sağlık ocağından çıkarken saldırıya uğradı ve beline isabet eden 5 kurşunla vuruldu. Çakar, taburcu olduktan sonra yorumculuğa geri döndü.