Abdurrahman Yavuz, 18 Mart 1955 Uşak doğumlu duayen Türk gazetecidir.

Televizyon ekranlarının en eski simalarından biri olan Yavuz Uşak'ta dünyaya gelmiştir.

Abdurrahman Yavuz'un Eğitim Hayatı

İlkokulu Hasan Hilmi, Ortaokulu Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulunda tamamladıktan sonra Uşak Lisesi'nde öğrenimine devam etti. Mezun olduktan sonda ise 1974-1975 öğretim yılında Bursa Eğitim Enstitüsü'nü kazanan Yavuz, buradaki Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Uşak Lisesi'nde 2 yıl öğretmenlik görevinde bulundu.

Abdurrahman Yavuz'un Gazetecilik Mesleğine Adım Atışı

Abdurrahman Yavuz'un gazetecililk mesleğine 1999 yılında Uşak Olay Gazetesi'ni haftalık olarak çıkararak adım atmıştır.

Daha sonra Milliyet Gazetesi, Güneş Gazetesi ve Yeni Asır Gazetesi'nde muhabirlik ve spor yazarlığı yapan Abdurrahman Yavuz, 2004 Yılında haftalık olarak yayınlamakta olduğu Uşak Olay Gazetesi'ni günlük olarak yayınlamaya başlamıştır.

Uşak'ta gazetecilik denilince akla gelen isimler arasına adını yazdıran Yavuz, Erdoğan Dernek, Coşkun Özler, Sezai Duman, Yusuf Sarıoğlu,Taşkın Özler gibi üstadlar ile aynı jenarasyondandır.

Uşak Olay Gazetesi Abdurrahman Yavuz
Uşak Olay Gazetesi Kuruluşu 19 Mart 1999 Yılı

Abdurrahman Yavuz'un Kariyeri

1974-1979 Döneminde Uşak Belediye reisi olan Muhterem Kemikli döneminde Uşak Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü görevinde bulunmuştur.

2010 Yılında Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevini üstlenen Yavuz, aynı zamanda kısa adı TSYD olan Türkiye Spor Yazarları Derneği Uşak Temsilciliği görevini hâlen sürdürmektedir.

Günümüzde yazılarına ve haberlerine www.usakolay.com ve kuruma ait sosyal medya hesaplarından sürdürmektedir.

Yaptığı haberler ve yazdığı köşe yazıları sebebiyle çok kez şikayet edilen ve mahkemede hakim karşısına defalarca çıkan Abdurrahman Yavuz,  hiçbir davadan Ceza almamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Abdurrahman Yavuz, 20 yılı aşkın süre gazetecilik mesleğini icra etmesi sebebiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ömür boyu Sürekli Basın Kartı'na layık görülmüştür.