Türkiye’de, ilgili kentin belediyesinin sorumluluğunda bulunan cenaze işlemleri, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bulundukları illerde cenaze sahibi olan yakınları, komşuları için hayatını kaybedenlerin listelerini ve cenaze programlarını araştıran vatandaşlar, mezarlıklar müdürlüğü tarafından paylaşılan duyuruları takip ediyor. Bu kapsamda Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü de kentte 4 cenazeye ilişkin bilgi ve detayları paylaştı.

Bulundukları illerde tanıdıkları, yakınları ve komşuları adına paylaşılan defin ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar, cenaze programları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Bu kapsamda Uşak’ta ikamet eden veya Uşak’ta yakınları ve tanıdıkları bulunan vatandaşlar, Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından paylaşılan defin bilgilendirme duyurusunu da yakın takibe aldı. 4 Ekim Çarşamba günü Uşak’ta 4 cenaze defin duyurusu yapıldı. İşte detaylar…

4 KİŞİNİN DEFİN BİLGİLERİ PAYLAŞILDI

Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, günlük ve güncel olarak resmi web sitesi aracılığıyla cenaze işlemlerinde bölge halkını bilgilendirmeye devam ediyor. 4 Ekim 2023 Çarşamba günü de Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, 4 cenazenin kayda geçtiğini bildirdi. Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün cenazeleri defnedilecek olan vatandaşların isimleri şöyle:

●      Kezban Ceyhan

●      Döne Toma

●      Memnuniye Özdemir

●      Sultan Aktay

UŞAK MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ GÜNCEL CENAZE İLANLARI

Uşak Belediyesi’ne bağlı bir kurum olarak hizmet veren Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından paylaşılan bilgilere göre bugün defnedilecek olan cenazelere ilişkin duyurular şöyle:

●      Kezban Ceyhan: Kezban Ceyhan’ın vefatını duyuran Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, merhumenin cenazesinin Öğle namazına müteakip İlyaslı Köyünde defnedileceğini bildirdi.

●      Döne Toma: Onur Toma’nın Annesi, Döne Toma’nın vefat haberini paylaşan kurum, merhumenin cenazesinin Öğle namazına müteakip Karahallı/Dumanlı Köyünde defnedileceğini bildirdi.

●      Memnuniye Özdemir: Abdullah Özdemir’in Eşi, Memnuniye Özdemir’in vefat haberini duyuran kurum, merhumenin cenazesinin Öğle namazına müteakip Ulucak Köyünde defnedileceğini bildirdi.

●       Sultan Aktay: Sultan Aktay’ın vefatını duyuran mezarlıklar müdürlüğü, merhumenin cenazesinin Öğle namazına müteakip Ulubey/Çardak Köyünde defnedileceğini bildirdi.

Kaynak: Hava Kavlak