Okulların açılması ile burs başvurularına yönelik sorgulamalar da hız kazandı. Ekonomik açıdan sıkıntılar yaşayan ve bu sebep ile eğitim- öğretim hayatına daha rahat bir çerçevede devam edebilmek için kurumların burs duyurularını yakından takip eden öğrenciler, son olarak her sene verilen Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu ile ilgili sorgulamalarda bulundu.

Hizmetlerine Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak devam eden Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilere burs hizmeti sunacağı tahmin ediliyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine eğitim yardımında bulunan kurumun 2023- 2024 eğitim ve öğretim dönemi için burs başvuru ekranlarını erişime açıp açmadığı merak ediliyor. İşte VGM’nin burs hizmetine ilişkin tüm merak edilenler…

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURS BAŞVURUSU 2023

Üniversite ve ortaöğrenim eğitim yardımları ile dikkatleri üzerine çeken kurumlar arasında yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü, okulların açılması ile birlikte hem öğrenciler hem de velileri tarafından yakın takip altına alındı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün eğitim desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, burs başvurularının başlayıp başlamadığını merak etti. Ancak kurum konu ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Geçtiğimiz yıl ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için burs başvurularını 7- 20 Kasım tarihleri arasında kabul eden Vakıflar Genel Müdürlüğü, üniversite öğrencilerinin burs başvuruları için ise 21- 30 Kasım aralığına işaret etmişti. Bu sebep ile kurumun bu sene de kasım ayı içerisinde burs başvurusu duyurusunda bulunacağı tahmin ediliyor.

VGM BURSU NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün burs miktarı da arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıkları arasında yer aldı. Kurum yeni dönemin eğitim desteği ile ilgili de henüz bir açıklamada bulunmadı. Bu sebep ile geçtiğimiz yılın burs tutarlarına bir zam yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılında ortaöğrenim öğrencilerine aylık olarak 500 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık olarak bin 250 TL tutarında burs desteğinde bulunuyordu.