Uşak’ta yerel seçimlerde en büyük sürprizlerden biride Banaz ilçesinde yaşandı. 2. Dönemdir Ak Parti Belediye Başkanı olan Zafer Arpacı 2024 yerel seçimlerinde Ak Parti tarafından tekrar aday gösterilmeyince bağımsız Belediye Başkanı adayı oldu. Zafer arpacı Bağımsız olarak girdiği Banaz Belediye Başkanlığı seçiminden zaferle çıktı.

BENİ SIRTIMDAN BIÇAKLADILAR BENDE ADAY OLDUM

Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Cevizci ilçede 2. Sırada yer alırken Banaz’da CHP Beleidye Başkan dayı Ethem Erdem ise 3. Sırada seçimi tamamladı. Yerel seçim çalışmaları esnasında  Ak Parti’den tekrar aday gösterilmeyerek Uşak Ak Parti İl Yönetimi tarafından sırtından bıçaklandığını ifade eden Zafer Arpacı şunları söylemişti,   “Değerli dostlarım, dışarıdan gelen değerli misafirlerim beni bu günde yalnız bırakmadığınız için hepiniz sağ olun var olun, hepinizin gözlerinden öpüyorum. 10 yıldır Banaz’ımıza elimden geldiği kadar gücümün yettiği kadar ne gerekiyorsa yaptım yaptım. Mevcut olduğum, savunduğum partime de ihanet etmedi ama onlar bana ihanet etti. Ben yine sizlerin teveccühü ile sizler ısrar ettiniz. Sağcısıyla solcusuyla beni bırakmadılar bende söz veriyorum sizleri yalnız bırakmayacağım.

Yapılan hizmetleri herkes kendinden bildi, bizim cesaretimizi, bizim tecrübemizi bir kenara koydular öyle bir şey yok. Tamam, ben iktidarın adamıydım ama bunu da güzel yönetmek bize düşmüştü. Bende bunu en iyi şekilde yaptım sizlere hizmet ettim, bundan sonra etmeye devam edeceğim bunun önüne kimse geçemez. Benim sevdam Banaz ve Banazlılar. Bu konuda benim partime ihanetim yok, partinin üst düzeyinde ki Sayın Cumhurbaşkanımızın bundan bilgisi bile yoktur. Burada iki kişinin ihtirasına kurban gittim sizler de bırakma bizi dediniz, bende bırakmayacağım” diyerek bağımsız adaylığını açıklamıştı. Gelinen son noktada kesin olayan sonuçlara göre Banaz Belediye Başkanı tekrar Zafer Arpacı oldu.