Bakan Kurum, inşaatı başlamayan sanayi sitesinin açılışını yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum İstanbul Kartal'daki Çavuşoğlu Sanayi Sitesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakan Kurum burada yaptığı konuşmada taşınan sanayi sitelerini açıklarken bu sitelerin arasına henüz yolu olmayan ve inşaatı başlamayan Uşak’taki 3. Sanayi Sitesi’ni de dahil etti.

Bakan Murat Kurum açıklamasında şunları söyledi;
"Bakanlık olarak 'Yeni Sanayi Alanlarıyla Büyük Türkiye' hedefiyle bugün tüm sanayi alanlarını daha modern yerlere taşıyoruzAnkara, Trabzon, UŞAK, Aksaray, Diyarbakır ve Kayseri'de eski sanayi sitelerimizi taşıdık. Esnafımızın, vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

Bakan Kurum’un bahsettiği 3. Sanayi Sitesi Mehmet Çakın’ın Seçim Vaadiydi

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın 2019 yerel seçimlerinde bir önceki Başkan Nurullah Cahan’ın başlattığı 3. Sanayi Sitesi projesini kendi 5 yıllık döneminde tamamlamayı seçim vaadi olarak açıklamıştı.

Daha önce projeyle ilgili verilen bilgilere göre Ovademirler ve Deri Karma OSB’nin bulunduğu bölgeye yakın bir noktaya inşa edilecek ve 3. Sanayi Sitesi’nde 100 ila 500’er metrekarelik 850 işyeri olacaktı. 

Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı Belli Oluyor Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı Belli Oluyor

Şu anda yol yapımı aşamasında ve kamulaştırma durumunda olan projeyi Bakan Murat Kurum’un yapıldı gibi beyan etmesi eleştirilere neden oldu.