Yollar Kapandı, Belediye Teşekkür Etti

Bu yıl 2.’si düzenlenen Gurbetçi Festivali 4-5-6 Ağustos günlerinde Karaağaç Mesire alanında yapıldı. 3 gün boyunca devam eden festival için araçlarıyla gelen vatandaşların yoğunluk nedeniyle yolları kapatmaları Uşak Belediyesi tarafından teşekkürle ödüllendirildi. Uşak belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Değerli hemşerilerimiz, alanımızda oluşan yoğunluk ve Yeşil Karaağaç mesire alanı yolumuzda yaşanan trafik sıkışıklığından dolayı festival alanımıza gelen yollar tıkanmıştır. İlginiz için teşekkür ediyoruz”

Vatandaşlar Rahatsız Oldu

Festivalde Hüseyin Kâğıt, Ekin Uzunlar konserleri başta olmak üzere yağlı güreş, okçuluk, su sporları, Kick Boks, mini bowling, mini golf ve balon futbolu gibi birçok etkinlik düzenlendi.
Etkinlik için Karağaağaç Mesire alanına gelmek için araçlarını park edecek yer bulamayan Uşaklılar ve gurbetçiler, alana metrelerce uzaklıkta yol kenarlarına park etmek zorunda kaldılar. Uygunsuz yapılan parklar nedeniyle de yollar araç trafiğine zaman zaman kapatıldı ve bu durumdan vatandaşlar rahatsız oldu.

Organizasyon bozukluğu ve festival alanının darlığı, ışıklandırma yetersizliği, belirli bir bölgeye sıkıştırılan stantlar nedeniyle yaşanan izdiham festivale gelenler tarafından eleştirilere neden oldu.