Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda büyük bir coşkuyla karşılanan yerli ve milli otomobil TOGG, Uşak TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nde gençlerinde beğenisini kazandı.

Türkiye'nin kendi öz kaynaklarıyla geliştirdiği yerli otomobil projesi TOGG, Uşak'ta büyük bir merak ve heyecanla karşılandı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, Uşak TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri de yerli otomobile büyük ilgi gösterdiler. Gençler, TOGG'un teknolojik üstünlükleri ve yerli üretimin önemine dair bilgilendirildi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, yerli otomobilin Uşak ziyaretini şu sözlerle değerlendirdi: "TOGG'un Uşak'a gelmesi, hem ilimizin hem de ülkemizin gurur kaynaklarından biridir. Bu yerli ve milli aracımızın Cumhuriyetimizin 100. yılında teslim alınacak olması, bizleri ayrıca mutlu ediyor." 

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve yatırım yapan ortaklara (Babayiğit) teşekkürlerini ileten Başkan, projede emeği geçen herkese minnettarlığını dile getirdi. 

Kaynak: UŞAK OLAY