Yeni iPhone 15 Pro ile ilgili sızıntılar sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girdi. Teknoloji devi Apple’ın ilk kez kullanıma sunacağı yeni işlemcisi A17 Bionci, bu cihazların performansını şaşırtıcı seviyelere taşıdı. Uzmanlara göre iPhone 15 Pro’da bulunan A17 Bionic işlemci rakiplerini geride bırakıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla beklenen Apple iPhone 15 serisiyle ilgili sızıntılar dikkat çekiyor. Eylül ayında düzenlenecek lansman ile tanıtılması beklenen Yeni iPhone 15 serisi şimdiden heyecan yarattı. Sosyal medyada gündem olan birkaç yeni bilgi iPhone 15 Pro modelinin ne kadar güçlü olabileceğini gözler önüne serdi.

A17 BİONİC VE SNAPDRAGON 8 GEN 3 REKABETİ

Teknoloji topluluklarından NaveenTechWala, iPhone 15 Pro modelinde bulunan A17 Bionic işlemci ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. iPhone 15 Pro’nun benchmark puanlarını gördüğünü iddia eden teknoloji meraklısı, “Puanlar çok etkileyici. Varsayımsal olark Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3’ü geride bırakıyor” dedi. iPhone 15 Pro’da kullanılan yeni nesil işlemcinin bir önceki serisi A16 Bionic CPU’dan belirgin şekilde iyi olduğu belirtiliyor.

Apple iPhone 15 serisini merakla bekleyen kullanıcılar sosyal medyadaki sızıntıları yakından takip ediyor. Buna rağmen A17 Bionic veya Snapdragon 8 Gen 3 hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Piyasaya sürülen herhangi bir telefonda bulunmayan bu işlemciler için gözler Eylül ayına çevrildi. Bu süreçte iki işlemci arasındaki rekabette kimin önde olduğunu belirlemek için acele edilmemesi gerektiği belirtiliyor.

HANGİ TELEFONDA HANGİ İŞLEMCİ OLACAK?

Apple’ın eylülde tanıtacağı iPhone 15 serisinde farklı işlemciler bulunacak. Yeni nesil A17 Bionic işlemcilerin iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde yer alması bekleniyor. Öte yandan yeni iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ise geçen sene piyasaya sürülen A16 Bionic yonga seti yer alacak.