Ziyaretle alakalı şu cümlelere yer verildi, “Birçok önemli ihtiyacı karşılayacak yeni aşevi binasına destek sağlayan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyor, yapının hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dendi.

4 Bin 500 Metrekare Olacak

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Yaklaşık 4 bin 500 metrekare toplam inşaat alanından oluşan, 1500 metrekarelik üç katlı bir bina. Burada kapalı ve açık otopark, sevgi mağazası, 500 kişilik yemek salonu, konferans salonu ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kısa süreli kalabileceği otel konforunda misafirhanesi bulunan bir yapı olacak. Çok önemli şeylerden bir tanesi, aynı anda 20 tane kurbanın kesilebileceği, kurban bayramında da vatandaşlarımızın hizmetine sunabileceğimiz son sistem bir kurban kesim merkezi olacak.

Asevi3 Usak Olay Kopya

Sistemli soğuk hava depolarının da bulunacağı güzel proje ortaya çıkarttık. Bununla ilgili Belediyemizin, Uşaklı hayırsever vatandaşlarımızın, aşevi vakfımızın katkılarıyla hep beraber inşa edeceğimiz bir proje olarak değerlendiriyoruz. Halkımızın da bu konuda duyarlılık göstereceğini ve Uşak’a yakışır bir aşevi kazandıracağımızı düşünüyoruz. Uşaklı hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla binamız çok hızlı ilerliyor” dedi.

Asevi Usak Olay

ESKİ AŞEVİ İHTİYACA CEVAP VERMİYORDU

Günlük iki öğün olmak üzere toplamda 2700 kişilik sıcak yemek pişen; sevgi mağazası ile giyecek ihtiyaçlarının karşılandığı; aylık 400 dar gelirli aileye çiğ et verilen, öğrencilere burs sağlanan ve daha birçok önemli çalışmaya imza atılan1993 yılında dernek olarak kurulan, 1996 yılındaysa vakıf olarak hizmetlerine devam eden Uşşak Aşevi Yardım Kültür ve Hizmet Vakfı, fiziki koşullarının yetersizliğiyle mücadele ediyordu. Uşşak Aşevi’nin yeni binasına kavuşması için başlatılan çalışmalar son noktaya geldi.