Xiaomi 14 Pro Titanium Edition olarak adlandırılan bu yeni model, iki yönlü uydu iletişim desteğiyle dikkat çekiyor. 995 dolarlık fiyatıyla satışa sunulan Titanium Edition, standart 16 GB/1 TB Xiaomi 14 Pro modeline göre 140 dolar daha pahalı olacak. Karşılaştırma yapmak gerekirse, xiaomi-usakolay-14 Ultra'nın başlangıç fiyatı 900 dolar olarak belirlendi.

Xiaomi, özel modelde yüzde 99 havacılık sınıfı titanyum ve yüksek mukavemetli alüminyum alaşım kullanıldığını ifade etti. Ayrıca, ön ve arka kısmında Xiaomi tarafından patentlenen Dragon Crystal Glass bulunuyor. Teknik özellikler açısından, Titanium Edition ile standart model arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Cihaz, dinamik 1-120 Hz LTPO yenileme hızlarını destekleyen ve 2K çözünürlük sunan 6,73 inç AMOLED panelle donatılmıştır. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden güç alırken, asıl odak noktası olan uydu bağlantısı desteği ile kullanıcıların acil durumlarda uydular üzerinden iletişim kurabilmesine imkan tanıyor.

Xiaomi'nin Tiantong uydularını kullanan bu özel model, iki yönlü uydu iletişim imkanı sunarak kullanıcıların acil durumlarda bağlantı kurmasını sağlıyor. Bu özellik, cihazın güvenilirlik ve iletişim açısından kullanıcılara daha geniş bir kapsama alanı ve alternatif bağlantı seçenekleri sunmasını sağlayacaktır