Uşak Valisi Dr. Turan Ergün'ün 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın sona ermesi dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Turan Ergün mesajında şu cümlelere yer verdi, “Yarınlarımızın umudu sevgili öğrencilerimiz, saygıdeğer velilerimiz ve fedakâr eğitim çalışanlarımızın büyük heyecanla başladığı 2023-2024 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlamış olmalarının sevinç ve gururunu gönülden yaşıyor, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 364 okulumuzda bugün karne alan 60.468 öğrencimizin heyecanını onlarla paylaşıyoruz. 

Ülkemizin İstikbali Sevgili Öğrencilerimiz,

Aldığınız karnelerinizle ilan ettiğiniz, biten 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı; sizlerin akademik, içsel ve sosyal gelişimizin bir yıllık karşılığı olmakla beraber; asla kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge değildir. Yaz tatiliyle beraber başarılarınızı arttırmak adına çalışacağınız alanları ve var olan eksiklerinizi tamamlamanızı sağlayacak ek çalışmaların hangi alanda olacağının göstergesidir. Çünkü sizlerin her başarısı, güzel ahlakınız, ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmeniz; devletimiz ve milletimizin güvencesi ve onur kaynağıdır. Bu amaçla okul hayatı boyunca gösterdiğiniz yoğun çalışma çok kıymetli ve önemlidir. Bu yıl da yoğun bir çalışma sonucu hak ettiğiniz yaz tatilinizi; sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli vakitlerle değerlendirmeli, aynı zamanda öğrendiğiniz konuları tekrarlayıp bolca kitap okuyarak yaz tatilinde ufkunuzu geliştirmeye devam etmelisiniz. Böylece tatilinizi hem dinlenme, hem enerji depolama zamanına dönüştürür hem de gelecek döneme hazırlanma fırsatını yakalamış olursunuz.

Kıymetli Eğitimcilerimiz,

Memleketimizin her köşesinde özverili yaklaşımınız ve Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine yakışan çalışmalarınızla öğrencilerimizi yetiştiriyorsunuz. Bu uğurda bir yıl boyunca sarf ettiğiniz emek ve fedakâr tutumuz için her birinizi tebrik ediyorum. Memleketimizde bu yıl özellikle bilimsel ve sportif alanlarda öğrencilerimizle birlikte elde ettiğiniz başarılarınızı canı gönülden kutluyor, bu yenilikçi, çağdaş çalışmalarınızın öğrencilerimiz ve bizler için çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.

Değerli Velilerimiz,

Yetiştirdiğiniz güzel evlatlarınızla beraber çıktığımız eğitim yolculuğumuzda; sizlerin aktif ve verimli desteğiniz hem çocuklarımız, hem eğitimcilerimiz için çok önemlidir. Çocuklarımızın içsel, bilişsel ve sosyal açıdan donanımlı yetişebilmeleri adına hep beraber hareket etmeye devam etmeliyiz. Yaz tatilini,  biricik evlatlarınızın başarılarını kutladığınız, eksiklerini tamamladığınız verimli bir süreç olarak değerlendirmelisiniz.  Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin temsili sevgili öğrencilerimizi, onları yetiştiren kıymetli velilerimizi ve hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizi hayata hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor; sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaz tatili geçirmelerini diliyor, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Editör: Ozan Yavuz