Vali Dr. Turan Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, bu kutsal görevi yapan öğretmenlere seslendi.

Vali Turan Ergün, yayınladığı mesajında; "Yatırımların en kıymetlisi, gayretlerin en güzeli olan eğitim; aile yuvamızda başlamasının ardından okullarda şekillenerek çocuklarımıza değer katan en önemli unsurdur. Eğitim kıymetlidir; çünkü kâinatın en şereflisi olan insanı, daha ahlaklı, daha düzgün, daha bilgili hâle getirmenin gayretidir. İyi bir eğitim, kazandırdığı sayısız ahlaki ve insani değerin yanında bilimsel ve teknolojik kazanımlarıyla da o toplumun modernleşmesini ve refaha ulaşmasını sağlamaktadır.

Eğitim, içinde yaşadığımız çağda daha önce hiç olmadığı kadar önem kazanmış ve dünyanın en önemli gündemlerinden biri hâline gelmiştir. Bu açıdan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanının verildiği gün olan 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlanması çok büyük bir anlam ifade etmektedir.

Emeklerinin karşılığını hiçbir minnet ifadesiyle ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarken; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere; ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor; görevi başındaki öğretmenlerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum. ifadelerini kullandı.