Yerel seçim için çalışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Kilis ve Şanlıurfa'da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı konuşuluyor.

Gaziantep'te ise Fatma Şahin'in durumu belirsiz.

Uşak’ta ise Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile yola devam mı edeceği yoksa farklı bir başkan adayı ile yola çıkacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

6 BELEDİYE BAŞKANININ ÜSTÜ ÇİZİLDİ

Özellikle deprem bölgesinde köklü bir yenilenme gündemde. Erdoğan'ın AK Parti yönetimindeki Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Kilis ve Şanlıurfa'da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı konuşuluyor.

Gaziantep'te ise Fatma Şahin'in anketlerde başarı oranının yüksek çıktığı, bu yüzden değişimin uygulanıp uygulanmayacağına ilerleyen süreçte karar verileceği kaydedildi.

UŞAK’TA ANKET YAPILDI

Temayül ve anket çalışmalarından da bazı deprem bölgesi illerinde değişim sonucu çıktığı, genel merkez yönetiminin yaraların hızlı şekilde sarılması için bölgede yenilenmenin iyi olacağını vurguladığı belirtiliyor.

Öte yandan, bölgede yapılan ilk anketlerle güncel anketlerin karşılaştırılacağı ve kararın buna göre verileceği söyleniyor.

Uşak’ta ise AK Parti’den kimin Uşak Belediye Başkan adayı olmasına dair bir anket yapılıyor.

Mehmet Çakın, Basri Yıldırım, Mehmet Bayar ve Mehmet Gün’ün ismi soruluyor.

Uşak’ta AK Parti’nin belediye başkan adayının belirlenmesi için hangi kurum tarafından yaptırıldığı bilinmeyen bir telefon anketi yapılıyor.

Ankette 0312 Ankara kodlu bir telefon üzerinden aranan kişilere Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çakın’dan memnun olup olmadıkları soruluyor.

Ankette Mehmet Çakın’ın dışında 3 isim hakkında da görüş soruluyor.Haber - Öyküm Yavuz