İzmir İstanbul gibi büyük şehirlerin yanında Ege ve Anadolu illerinden kaçak göçmenler ve göçmen kaçakçıları türemeye başladı.  Son olarak Salihli’de Uşak’tan Yunanistan’a kaçak olarak geçmek isteyen göçmenler yakalandı. 

Uşak’tan İzmir dikiyle gitmeye çalışan kaçak göçmenler Manisa’nın Salihli ilçesinde düzenlenen operasyonda, 5 araç sürücüsü ve 31 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Orta Doğu'dan Avrupa'ya gidenlerin ilk durağı Türkiye'nin Ege Bölgesi'ndeki kasabalar. Göçmenlerin Uşak'tan İzmir Dikili ilçesine, buradan su botları ile Yunanistan'a götürüleceği tespit edildi.

- Operasyon düzenlendi

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Salihli Kom Grup Amirliği ekipler Salihli’de operasyon düzenlendi. Operasyonda 5’i Türk 31 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Yapılan soruşturmada, kaçak göçmenlerin kişi başı bin 500 dolar karşılığında, Uşak'tan İzmir Dikili ilçesine, buradan su botları ile Yunanistan'a götürüleceği tespit edildi. Kaçak göçmen taşıdıkları tespit edilen U.Ç. (33), B.B. (36), O.G. (33), T.Ç. (30), R.D. (29)  5 araç sürücüsü gözaltına alındı.

Şahısların üst aramasında suçtan elde edildiği değerlendirilen 107 bin 500 lira paraya, şahısların araçlarına ve cep telefonlarına el konuldu. 31 kaçak göçmen ise sınır dışı işlemleri yapıldı.

Editör: Öyküm Yavuz