Uşak, 2024 LGS (Liselere Geçiş Sınavı) sınavlarında dikkat çeken bir başarıya imza attı.

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'ndan Muhammed Kabakçı, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu'ndan Yağmur Diyar Sis ve Mehmet Sesli Ortaokulu'ndan Sümeyye Azra Taş, sınavda tüm soruları yanlışsız cevaplayarak 500 tam puan aldılar.

Uşak genelinde 3 bin 913 adayın katıldığı sınavda, bu üç öğrencinin başarısıyla ilin adı başarı tablosunda yerini sağlamlaştırdı. Öğrencilerin başarısı, Uşak eğitim camiasında büyük gurur ve mutluluk yarattı.

Uşak Olay olarak başarılarıyla dikkat çeken Muhammed Kabakçı, Yağmur Diyar Sis ve Sümeyye Azra Taş'ı tebrik ediyor, gelecekleri için başarılar diliyoruz.
 

- Uşak Valisi Tebrik Mesajı Yayınladı

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün; “2 Haziran 2024 tarihinde Türkiye genelinde 992 bin 906  öğrencinin girdiği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı’nda 500 tam puan alarak LGS 2024 Türkiye Birincisi olan Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulundan öğrencimiz Muhammed Kabakçı, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulundan öğrencimiz Yağmur Diyar Sis ve Mehmet Sesli Ortaokulundan öğrencimiz Sümeyye Azra Taş’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” ifadesini kullandı.

- Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel'in Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Halil YÜCEL yaptığı değerlendirmenin sonunda: "Türkiye çapında düzenlenen bir sınavı hiç hatasız başarmak takdire şayandır. Öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum, hem dereceye giren öğrencilerimize hem de sınav sürecinde büyük gayret gösteren ve emek veren tüm öğrencilerimize bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.

Ümit ediyorum ki tüm öğrencilerimiz Uşak ilimize çok daha güzel ve büyük başarılar getirecek, başta anne ve babaları olmak üzere bizleri tekrar tekrar onurlandıracaklardır.

Bundan sonraki sınavlarda da böyle güzel sonuçlar elde etmek isteyen kıymetli öğrencilerimizin izlemesi gereken yol her zaman olduğu gibi düzenli, planlı ve sürekli çalışmaktan geçiyor. Öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyor, sağlıklı mutlu ve başarı dolu bir yaşam diliyorum." Dedi.

Uşak LGS Birincileri

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Öğrencisi

  • Muhammed KABAKCI

Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu Öğrencisi

  • Yağmur Diyar SİS

Mehmet Sesli Ortaokulu öğrencisi

  • Sümeyye Azra TAŞ
Editör: Ozan Yavuz