Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Arslan, Vali Yardımcısı Burak Bozkurt Gürses ve Belediyenin Diyabetle Yaşam Merkezi Koordinatörü Sercan Bozer Uşak ilinin sosyal yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti projesi kapsamında gerçekleştiren programa katıldı.

Uşak’ta düzenlenen bu programda, diyabetli çocukların sağlıklarını daha iyi takip etmeleri konusunda ve aynı zamanda günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla bu proje gerçekleşti.

Çocuklar ve ailelerle bir araya gelen Başkan Yardımcısı Halil Arslan çocuklara dijital otomatik şeker ölçüm sensörleri çocukların kan şekerini sürekli izleyebilme imkânı sunarak diyabet yönetiminde büyük bir kolaylık sağlamayı hedef aldı.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti'nin bu projesi sayesinde, diyabetle mücadele eden çocuklar ve aileleri için önemli bir destek sağlanmış oldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Halil Arslan, Vali Yardımcısı Burak Bozkurt Gürses ve Diyabetle Yaşam Merkezi Koordinatörü Sercan Bozer, programa katılan ailelerle yakından ilgilenerek onların sorunlarını dinledi ve bu tür desteklerin devam edeceği konusunda destek oldu.

Kaynak: Öyküm Yavuz