Havaların serinlemeye başlaması ile birlikte etkinlik planları da değişmeye başladı. Yaz aylarında sıklık ile dışarıda vakit geçirmek isteyen birçok kişi, sonbaharın başlaması ile birlikte iç mekanlara yöneldi. Bu kapsamda özellikle arkadaş grupları sinemalarda buluşmaya başladı.

Hoş vakit geçirmek, sanattan uzaklaşmamak, güncel gündemi yakalamak amacı ile vizyonda olan filmleri sorgulayan birçok kişi, eylül ayı film listesini yakın takip altına aldı. Ek olarak sene sonuna kadar gösterilmeleri beklenilen filmleri de merak eden Uşaklılara, sinema sektöründen müjdeli haber geldi.

UŞAK’TA VİZYONDA OLAN FİLMLER

Şu an için Uşak sinemalarında gösterimde olan filmler şu şekilde:

- Adalet 3

- Konuş Benimle

- Ölümüne Aşk

- Doru Macera Adası

- Blue Beetle

- Meg 2: Çukur

- Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası

- Oppenheimer

- Barbie

UŞAK'TA VİZYONA GİRECEK FİLMLER

Sene sonuna kadar gösterilmeleri beklenilen filmleri de merak eden Uşaklılara, sinema sektöründen müjdeli haber geldi.

VENEDİK’TE CİNAYET (A HAUNTING in VENICE)

Gösterim tarihi 15 Eylül olarak belirlenmiş olan Venedik’te Cinayette Belçikalı dedektif Hercule Poirot’un maceraları ele alınacak. Filmin başrolünde ise Kenneth Branagh yer alıyor.

CEHENNEM MELEKLERİ 4

2014 yılında vizyona girmiş olan Cehennem Melekleri 3’ün devamı niteliğinde olacak olan bu filmde, bu kez terör örgütü lideri durdurulmaya çalışılacak. Film, 22 Eylül’de vizyona girecek.

YARATICI (TUHE CREATOR)

Kıyamet sonrasında insanlar ile yapay zeka arasında çıkan savaşı konu edinen film 29 Eylül’de vizyona girecek.

EXORCIST: İNANÇLI

Bedenleri ele geçirilen kızlarını kurtarmak isteyen aileler, benzer şeyler yaşamış olan Chris MacNeil’den yardım isteyecek. Film, 13 Ekim tarihinde vizyona girecek.

TESTERE X

2004 ve 2005 yıllarında yayınlanmış olan Testere filmlerinin arasında yaşanan olaylar ele alınacak. Film, 20 Ekim’de vizyona girecek.

FREDDY’NİN PİZZA DÜKKANINDA BEŞ GECE

Özel hayatında problemler yaşayan koruma görevlisi Mike, aile işletmesi olan bir pizzacı dükkanında bekçi olarak işe girer. Mike’ın maceralarını anlatacak olan film, 3 Kasım tarihinde vizyona girecek.

THE MARVELS

Kree’ye bağlı bir solucan deliğini araştıran Monica Rambeau, korkunç bir olay ile karşı karşıya kalacak. Rambeau’nun süper güçleri Carol Danvers ile Kamala Kan’ın güçleri ile birbirlerine dolanacak. Film 10 Kasım tarihinde vizyona girecek.

AÇLIK OYUNLARI: KUŞLARIN VE YILANLARIN ŞARKISI

Coriolanus Snow serinin bu filminde 18 yaşındaki hali ile karşımıza çıkacak. Savaş sonrası popülaritesini kaybeden bir aileden gelen Snow, yarışçı Lucy Gray Baird’e akıl hocalığı yapacak. Film 17 Kasım’da vizyona girecek.

NAPOLYON

Napolyon’un hayatı bu kez usta yönetmen Ridley Scott’un bakış açısı ile izleyicilerin beğenisine sunulacak. Film, 24 Kasım tarihinde vizyona girecek.