Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başında uygulanmaya başlayan ve il genelinde yürütülen; öğrencilerin yıl boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren 20 eser ile iyi örneklerden meydana gelen 60 eserle birlikte toplam 80 parça çalışma sergilendi.

Anaokulundan liseye kadar her kademede uygulanmakta olan ve Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin'in himayesinde yürütülen Dilimizin Zenginlikleri Projesi Yıl Sonu Sergisi yapıldı.

Vali Vekili Önder Can’ın katılımı ile gerçekleştirilen açılış töreninde kurdele, İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Şube Müdürü Ali Kozak  ve Proje İl Koordinatörü Murat Pastutmaz ile birlikte kesildi.

Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Yücel yaptı. 

Millî Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN'in öncülüğünde yürütülen Dilimizin Zenginlikleri Projesi'nin yıl sonu sergisinde bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Halil YÜCEL;  serginin, öğrencilerimizin dil ve kültürümüzün zenginliklerini keşfetme yolculuğunda attıkları adımları yansıtan, aynı zamanda onların dilimiz ve kültürümüzle kurdukları bağı gözler önüne seren bir şölen olduğunu vurguladı.

Editör: Ozan Yavuz