Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman yavuz ve Uşak Olay Gazetesi muhabiri Serkan Karayol Sesli Tekstil mağazası önünde hatalı park eden araç sürücüsü E. U.'nun trafik polisi ile tartışması sonucu kelepçelenerek gözaltına alınmasını çekmek isterken gözaltına alındı.Olay İslice Mahallesi Değergeç sokak üzerinde bulunan Sesli mağazası önünde saat 12.00 sıralarında gerçekleşti.

Gazeteci Gozalti Usakolay

Tesadüfen araç ile işyerine gitmekte olan Abdurrahman Yavuz ve Serkan Karayol'un hatalı park sonrası polisle tartışma yaşayan bir vatandaşın göz altına alınmasını görüntülemek isterken Trafik Polisi E.E.'nin engellemesine ve mukavemetine maruz kaldı.

Gazetecilere Gozalti Usakolay

Görevi başındaki gazetecilerin görüntüleme yaptığı cep telefonunu almaya çalışan polis memurunun engellemesi yetmiyormuş gibi Cemiyet Başkanı Yavuz ve muhabir Karayol'dan şikayetçi oldu. 

Ekip otosuna alınan Yavuz ve Karayol Uşak Devlet Hastanesi Adli Tıp  Kurumu'nda darp raporunun alınmasının ardından ifade vermek  üzere Mehmet Akif Ersoy karakoluna götürüldü.

Uşak Olay Gazetesi Kurucusu ve Uşak basın camiasının emektarı olan, aynı zamanda Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Abdurrahman Yavuz ve gazete çalışanımız Serkan Karayol'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Görevini kötüye kullanarak kurucumuz ve çalışanımıza görev başındayken mukavemet uygulayan polis memuru E.E'yi ise şiddetle kınıyoruz.