Dün saat 15.30 sıralarında Uşak'ta  başlayan ve yaklaşık bir saat yağan yağmur sonucunda oluşan sel özellikle işyerlerinde büyük maddi hasara neden olmuştu.

Belediye Kent Müzesi’nin de bulunduğu Fabrikalar Caddesi’ndeki halı-kilim ve battaniye satan işyerlerine sel sularının girmesi sonucu büyük zarar gören esnaf pazar günü de dükkanlarını açarak işyerlerindeki halı kilim ve battaniyeleri kaldırımlara yığarak temizlik çalışmaları yaptılar.

Diğer taraftan vatandaşlar ; ’hemen her kuvvetli yağış sonrası kenti sel götürüyor. Büyük maddi zararlar oluşuyor. Ancak yetkililer bu soruna bir türlü çözüm bulamıyorlar. Olan vatandaşa oluyor’ şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Uşak'ta Rekor Yağmur 

Edinilen bilgiye göre Uşak’ın Eylül ayı yağış ortalaması metrekare başına 20.9 kilogram. Yine en yüksek miktardaki yağış ise 24 saatlik bir zaman diliminde meydana gelmiş ve metrekareye 64.3 kilogram olarak kayıtlara geçmişti. Ancak dün kente, sadece 2 saatlik bir süreçte 57,04 kilogramlık bir miktarla rekor seviyede yağış meydana geldiği bildirildi.