Uşak Belediyesi denetimli Özel Halk Otobüsü fiyatlarına zam gelmiş 12 TL olan tam ücret 18 TL, 9 TL olan öğrenci 14 TL’ye çıkmıştı.

Zam bayram sonrasına bırakılmıştı. 9 Günlük bayram tatili dönüşü şehir içi ulaşım ücretlerine gelen zam yürürlüğe girdi.

Uşak’ta belediye denetimli özel halk otobüsü fiyatlarına zam geldi olan yine vatandaşa oldu. 12 TL olan şehir içi ulaşım bedeli 6 TL birden artarak 18 TL’ye geldi. Zamdan öğrencilere de kötü haber geldi. 9 TL olan öğrenci ulaşım bedeli 5 TL zam yiyerek 14’TL ye çıktı

Uşak Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Uşak Toplu Taşıma ücretlerine zam yapıldı. Uşak Belediye açıkladı. Haziran ayında yapılan toplantı sonrasında toplu taşıma ücretlerine zam yapılması kararı alındı.

Esnaf Odası tarafından açıklanan yeni tarifede öğrenci ve sivil güncel fiyatları yenilendi. Uşak Belediye Meclisi’nde gündeme alınan zam konusu, komisyondan geldiği haliyle oylama sunuldu. Buna göre daha önce 9 TL olan öğrenci ulaşım bedeli 14 TL’ye çıkarıldı. 12 TL olan tam yolcu taşıma bedeli de 18 TL olarak güncellendi.

Editör: Öyküm Yavuz