Müftülük tarafından yapılacak organizasyonları aktaran müftü Çakır şunları söyledi, “Uşak Müftülüğü olarak bizler de Ramazan ayı süresince çeşitli organizasyonlar yapacağız.

Başta 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda yavrularımızla ve öğrenci velileriyle yapacağımız iftar programlarıyla, KYK’larda üniversite öğrencilerimizle, Hafızlık Kur’an Kurslarında hafızlarımızla, Sevgi Evlerinde, Sivil Toplum Kuruluşlarında halkımızdan ihtiyaç sahipleri, engelli kardeşlerimiz gibi çeşitli kesimlerle ve mahallelerde tertip edeceğimiz iftar buluşmaları ile Ramazanın manevi atmosferini gönüllere taşımaya çalışacağız.

Vakfımızın yardım faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret gösterecek, zekat ve fitrelerinizin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına rehberlik ve aracılık edeceğiz.

cami-kandil-usakolay

ENDERUN USULÜ TERAVİH NAMAZI KILINACAK CAMİLER

İl merkezimizde ve ilçelerimizde 23 camide seçkin hocalarımız eşliğinde kılınacak Enderun Usûlü Teravih namazlarıyla,

Ulu Cami, Fetih Cami, Yücetepe Cami, Banaz Merkez Cami, Nuridağ Cami, Takva Cami, Laleli Cami, Sümbüllü Cami, Bölme Cami , Eşme Merkez Cami, Mutaf Cami, İlyaslı Köyü Cami, Prof. Dr. Talat Koçyiğit Cami, Karakıran Cami, Karahallı Merkez Cami, Sivaslı Merkez Cami, Şekerevleri Cami, Hz. Ebubekir Cami, Kadir Cami, Akşemsettin Cami, Ulubey Merkez Cami, Dikilitaş Cami ve Fatih Ünal Cami.

cami-kandil-usakolay-4

Kur’an kursu öğreticilerimiz ve hafız kız öğrencilerimizce Kur’an Kurslarında 67 farklı noktada okunacak Kadınlara Yönelik Mukabelelerle, Hocalarımız ve hafız erkek öğrencilerimiz tarafından her camimizde biri sabah namazı öncesinde olmak üzere okunacak 2 farklı Mukabele programıyla, Özellikle ikindi namazı öncesi Ulu Cami’de okunacak ve müftülüğümüz sosyal medya hesaplarından da yayınlanacak olan Mukabele programıyla, 4 camimizde kılacağımız Hatimle Teravih namazlarıyla, Karaağaç, Kurşunlu, Fetih ve Hacı Yusuf Gürsoy Cami  Karaali Camisinde tertip edeceğimiz Hatimle Sabah Namazı programıyla ve benzer bir çok etkinlikle halkımızla buluşacak ve bir farkındalık iklimi oluşturma gayreti içerisinde olacağız.

Programlarımızın duyuruları ve ayrıntıları internet sitemizde ve sosyal medya platformlarımızda paylaşılacak olup halkımızın bilgi ve ilgisine sunulacaktır.

cami-kandil-usakolay-2

Tüm hemşehrilerimizi bu kutsal zaman dilimlerinde paydaşımız olmaya, kulluk ve tazimlerimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla Rabbimize beraberce arz etmeye davet ediyor,  programlarımıza iştirak etmelerini canı gönülden temenni ediyoruz.

camii

 Bu duygu ve düşüncelerle rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın; gönüllerimize ferahlık ve huzur, hanelerimize bereket ve sürur, şehrimize, ülkemize ve tüm İslâm âlemine hayırlar getirmesini diliyorum. İyiliklerimizin ve dualarımızın bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.