Uşak'ta, İstanbul'daki broşür skandalının ardından muhalefeti hedef alan bu broşürlerin Uşak'ta da dağıtımının yapılması tepkilere neden oldu. Chp Uşak Milletvekili Özkan Yalım özellikle merkezde dağıtılan bu broşürler iktidarın son çırpınışlarıdır. Geçmişte birlikte oturdukları terör örgütü temsilcileriyle bizi bir araya getirmek istiyorlar. Ancak nafile. Seçimi kaybetme korkusu bunları bu hale getirdi, ama kaçış yok. Milletimiz herşeyi biliyor, artık yolun sonu göründü, gideceksiniz!" şeklinde açıklamada bulundu.

Park edilmiş araçların camına bırakılan provokatif broşürlerde, muhalefetin terör örgütü lideri Öcalan'ı 15 Mayıs'ta serbest bırakacağı ifadesi yer aldı.

Konuyla ilgili DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Avukat Yusuf Burak Erol yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının bulunduğu el ilanları ve afişlerin maksatlı olarak dağıtıldığını söyledi. Erol, İYİ Parti, CHP, DEVA, SP, Gelecek ve DP il başkanları adına yaptığı açıklamada, dağıtılan el ilanları ve afişlerin kim tarafından dağıtıldığı ve asıldığı konusunda şeffaflık talep ettiklerini belirtti.

Erol, "Bugün buradayız çünkü aldığımız bir ihbar doğrultusunda duvarlarda Genel Başkanımız Meral Akşener ve Kılıçdaroğlu'nun terör örgütleriyle ilgili bağlantılı resimleri asılmış. Bunu kim yaptıysa hiç doğru değil. Böyle bir durum gerçekten çok üzücü ve utanç verici. Biz demokratik haklarımızı kullanarak güzel bir seçim kampanyası geçirdiğimizi düşünüyoruz. Yapılan bu çirkin saldırı tüm vatandaşlarımızı bu tür provokasyonlara karşı uyarıyoruz" dedi.

Erol, "Bu utanç verici eylemi yapanlara çok şey söylemek istiyorum, ancak hakkımı hiçbirine helal etmiyorum. Çok üzüldük ve bunu yapan her kimse çok yanlış yapıyor, Uşak Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne gerekli ihbarlar yapılmıştır." ifadelerini kullandı.

Grup daha sonra Küçükçarşı Üçgen Park'ta bir açıklama yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Editör: Öyküm Yavuz