Türkiye’nin köklü kaplama malzeme üreticilerinden biri olarak 1989’dan beri faaliyet gösteren Hitit Seramik, 2019 yılından bu yana sosyal sorumluluk projelerini “Elini Taşın Altına Koy” ismi altında yürütüyor.

Bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları doğrultusunda Uşak Vala Gedik Eğitim Meslek Okulu’nda öğrenim gören öğrencilerle birlikte yeni bir projeye daha imza atıldı. Hitit Seramik’in ürettiği seramik karolarının üzerine çocukların çiçek ve bahçe temalı resimler çizmesinin ardından bu çalışmalar fabrikada pişirildi ve kalıcı hale getirildi. Pişen karolar ise “patchwork” şeklinde okulun uygun görülen duvarlarına döşendi. Ayrıca, emeği geçen, eserleri sergilenen çocukların isimleri ise yine seramik plaketlere basılarak armağan edildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Hitit Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Beril Hızal şöyle dedi: “Elini Taşın Altına Koy, çok değer verdiğimiz ve yıllar içinde farklı etkinliklerle çocuklara, gençlere dokunmaya devam etmek istediğimiz bir proje. Bu yıl “Biz her 23 Nisan’da yeniden çiçek açarız.” teması ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı içinde gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlik, bizim için çok özeldi. Özel çocuklarımızın yeteneklerini ortaya koymalarına fırsat verdiğimiz için çok mutluyuz. Onların, aynı zamanda ekip çalışmasının keyfini yaşamasını ve bunun sonucunda güzel anılar biriktirmelerini sağlayabildiysek, ne mutlu bize… Bu etkinliğimizi bundan sonra da her yıl tekrarlamak, çocuklarımızın yeteneklerini ortaya koyabilecekleri, mutlu hissedebilecekleri ortamlar sunmayı arzu ediyoruz. Bizimle işbirliği içerisinde olan Uşak Vala Gedik Eğitim Meslek Okulu yönetimi ve öğretmenlerine bir kez daha teşekkür ederiz

Editör: Öyküm Yavuz