Okul Öncesi Eğitim Programının Temel İlke ve Amaçları" konusunda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitime Uşak Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel katıldı.

Uşak Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Şube Müdürü Murat Can tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından, programın açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel yaptı. İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel yaptığı konuşmada, Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerimizin "Okul Öncesi Eğitim Programı'nın Temel İlke ve Amaçları" konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik düzenlenen "Okul Öncesi Eğitim Programı Eğitimi Kursu"nun açılış töreninde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Okul Öncesi

İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel konuşmasına şöyle devam etti: "Okul öncesi eğitim dönemi, çocuklarımızın bilişsel, sosyal ve duygusal gelişiminin temelini oluşturan kritik bir aşamadır. Bu hassas dönemde çocuklarımıza kazandıracağımız bilgi ve beceriler, gelecekteki başarılarının da temelini oluşturacaktır. Bu nedenle okul öncesi eğitim programlarımızın güncel bilimsel bulgular ışığında hazırlanması ve uygulamaya konması büyük önem taşımaktadır. Programlarımızın temel ilkelerini ve amaçlarını iyi bir şekilde kavramış ve uygulamaya koyabilecek donanıma sahip öğretmenlerimiz, çocuklarımızın bu kritik dönemden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayabileceklerdir.

Bu kursumuzda, "Güncellenen Okul Öncesi Eğitim Programı"nı detaylı bir şekilde inceleyecek, bu programın uygulamaya nasıl konulacağına dair kapsamlı bilgiler edineceksiniz. Ayrıca, alanında uzman eğitimcilerimizden sunumlar dinleme, diğer öğretmen arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunma ve pratik uygulamalar gerçekleştirme imkânı bulacaksınız. Eminim ki bu kurs, sizlerin mesleki gelişiminize önemli katkılar sağlayacak ve "Okul Öncesi Eğitim Programı"nı daha da etkin bir şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır."

İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel konuşmasının sonunda kursun hazırlanmasında emeği geçenlere ve kursa katılan öğretmenlere teşekkür ederek gerçekleştirilen eğitim programının faydalı olması temennisinde bulundu. Açılış konuşmalarının ardından, eğitim görevlisi olarak Millî Eğitim Bakanlığımızca açılan eğitici eğitimine katılan Aybey İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Dilek AKIN ve Banaz Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Hasan YILMAZ tarafından yapılan sunumlarda katılımcılara "Güncellenen Okul Öncesi Eğitim Programı" detaylı olarak anlatıldı. İlimizde görev yapan 67 okul öncesi öğretmenin katıldığı, üç gün sürecek eğitimlerin sonunda katılımcılara e-sertifika verilecek.

Editör: Öyküm Yavuz